Slovan prehral na domácom ľade s Admiralom Vladivostok 1:6

Obe mužstvá predvádzali od úvodu ofenzívny hokej.

Hráč Slovana Bratislava Jonathan Sigalet (dole), brankár Slovana Jaroslav Janus a hráč Admiralu Vladivostok Jevgenij Gračov (uprostred) v zápase 6. ročníka KHL medzi Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 17. januára 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava nenatiahli víťaznú sériu v KHL na tri zápasy, keď v piatok vo svojom treťom vystúpení v rámci štvorzápasovej série v domácej Slovnaft aréne podľahli Admiralu Vladivostok vysoko 1:6.

Zverenci trénera Rostislava Čadu prehrávali od 9. minúty, keď za Janusa prešiel teč Gyngeho. V 26. minúte Bližňák vyrovnal, ale v závere druhého dejstva pridal Gynge svoj druhý gól, keď využil vylúčenie Miklíka. V 46. minúte pridal tretí presný zásah Bortnikov a v závere položili Slovan na kolená ďalšie tri góly Vladivostoku.

"Belasí" zakončia štvorzápasovú domácu sériu v nedeľu o 17.00 h proti Metallurgu Novokuzneck. O tri dni neskôr sa predstavia na ľade AK Bars Kazaň.

Priebeh zápasu

Hráč Slovana Bratislava Branko Radivojevič a brankár Admiralu Vladivostok Jevgenij Ivannikov v zápase 6. ročníka KHL medzi Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 17. januára 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

Obe mužstvá predvádzali od úvodu ofenzívny hokej. Slovan mohol ísť do vedenia už v 3. minúte, keď sa Šatan natlačil pred brankára, ale Ternavskij ho fauloval a tak rozhodca nariadil trestné strieľanie. Šatan chcel šikovne oklamať Ivannikova, položil si ho, ale brankár Vladivostoku vyrazil puk betónom. Na druhej strane musel Janus zneškodniť pokus Hodgmana a následne si poradil aj s projektilom z hokejky Zubova.

"Belasým" robil problémy dobrý forčeking súpera. V 9. minúte už domáci gólman kapituloval, keď za jeho chrbát prešiel teč Gyngeho - 0:1. V 12. minúte predviedli hostia rýchlu akciu s koncovkou Bergforsa, Janus strelu vyrazil. Vzápätí šikovne zakombinovali Bartovič s Jurajom Mikúšom, ale opäť sa vyznamenal Ivannikov. V ďalších minútach mal už navrch Slovan. Ivannikov si však poradil so strelou Bližňáka, peknou samostatnou akciou Ölveckého a počas presilovky mu pomohla žŕdka, ktorú opečiatkovala Sigaletova delovka. V závere nevyužili gólové šance ani Radivojevič a opäť Ölvecký. Slovan síce prestrieľal súpera 13:7, no po úvodnom dejstve prehrával 0:1.

Hráč Slovana Bratislava Miroslav Šatan v zápase 6. ročníka KHL medzi Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 17. januára 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok

"Belasí" pokazili na začiatku druhej tretiny niekoľko prihrávok po sebe a dostali sa pod tlak. Admiral si však väčšie šance nevytvoril. V 26. minúte prišla rýchla akcia domácich, keď Mojžíš poslal pas do útočného pásma na Bartoviča, ktorý prihral na pravý kruh Bližňákovi a ten z prvej trafil medzi Ivannikovove betóny - 1:1. Po góle mali na ľade prevahu "belasí", no opäť sa im nedarilo v koncovke. V 32. minúte zachránil Janus po strelách Schütza a Bergforsa.

Potom predviedli domáci rýchly brejk. Vondrka sa šikovne zbavil obrancu, nabil medzi kruhy Miklíkovi, ktorý pálil z prvej, ale Ivannikov puk do siete nepustil. Vzápätí však mohlo byť 2:1 pre hostí, keď Janus zakiksoval, ale pred gólom ho zachránil Mihálik. V závere tretiny rozhodca poslal na trestnú Miklíka a Admiral išiel do vedenia. Presadil sa opäť Gynge - 1:2.

Slovan v úvode tretej tretiny nevyužil presilovku a v 46. minúte pykal. Na 3:1 pre hostí upravil Bortnikov, ktorý si zblízka vychutnal Janusa. Ölveckému nevyšla ani tretia šanca, keď sa prekľučkoval pomedzi dvojicu obrancov, ale výborný Ivannikov si s jeho zakončením poradil a za chrbát nepustil ani puk po akcii na jeden dotyk tretieho útoku. V polovici záverečnej tretiny skončil na ľade Vondrka a do ďalšieho priebehu sa už nezapojil. Admiral v závere pridal do rozvrátenej obrany domácich ďalšie tri góly a Slovanu tak pripravil prvú domácu prehru v novom roku.

.

Výsledok:

Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Góly: 26. Bližňák (Bartovič, Mojžíš) - 9. Gynge (Pyett, Schütz), 39. Gynge (Osipov, Bergfors), 46. Bortnikov (Drugov), 57. Ugarov (Hodgman, Zubov), 57. Bergfors (Schütz, Gynge), 60. Bortnikov (Osipov, Barbašev). Rozhodcovia: Kadyrov, Kiseľov - Parfionov, Sysujev, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané)

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - J. Mikúš, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček – Bakoš, Šťastný, T. Mikúš

Admiral Vladivostok: Ivannikov - Pyett, Vorobiov, Commodore, Osipov, Zemčonok, Ternavskij, Naumenkov - Bortnikov, Zubov, Hodgman - Gynge, Schütz, Bergfors - Gračov, Nikitenko, Ugarov - Sokolov, Drugov, Barbašev - Kuznecov

Hlasy po zápase

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Výsledok vyzerá hrozivo, ale musíme konštatovať, že tri góly sme dostali v posledných troch minútach. Dôležitým momentom bolo zaujímavé vylúčenie Michela Miklíka v závere druhej tretiny, keď sa pri vyrovnanej hre podarilo súperom streliť gól, ktorý im dosť pomohol. Musím povedať, že súper hral veľmi dôrazne a agresívne v súbojoch jeden na jedného a my sme sa v nich ťažko presadzovali. Treba povedať aj to, že súper bol veľmi efektívny, my sme dali zo 40 striel jeden gól, oni z 29 striel šesť. Michal Vondrka sa sťažuje na pichanie v stehne, ale ja verím, že to bude v poriadku."

Mário Bližňák, útočník a strelec jediného gólu Slovana: "Nezačali sme zle, hrali sme dobrý hokej a mali sme šance, ale spravili sme dve chyby a oni to využili. V tretej tretine nám ukázali, že sem neprišli iba brániť a ako sa bojuje o play off."

Peter Ölvecký, útočník Slovana: "Dnes bolo naším najväčším problémom premieňanie šancí, v prvej tretine sme mohli dať dva-tri góly a bol by to úplne iný zápas. Takto sme od začiatku doťahovali a to je ťažké."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bohužiaľ, nepokryli sme si hráčov pred bránkou a oni nás pretlačili. Góly dávali na dva-trikrát. Mali sme dosť šancí, ale ich brankár chytal celý zápas skvele. Rozhodol asi ten tretí gól, tam sa zlomil zápas."

Sergej Svetlov, tréner Vladivostoku: "Som spokojný s dnešným výkonom. Oba tímy mali veľké nasadenie. V prvej tretine sme nehrali až tak dobre, ale nakoniec si odnášame víťazstvo 6:1 a tri body."