Dobré noviny
Najväčšiu pozornosť pútal v Holandsku Miroslav Stoch
SITA
SITA

Najväčšiu pozornosť pútal v Holandsku Miroslav Stoch

Slovenskí futbaloví reprezentanti prileteli v utorok poobede do Amsterdamu, odkiaľ sa presunuli autobusom do Rotterdamu, kde odohrajú v stredu prípravný zápas proti "Oranjes".

ROTTERDAM 29. mája - Krátko pred 13.00 h pristál Boeing 737-400 s členmi slovenskej futbalovej reprezentácie na palube na amsterdamskom letisku Schiphol. Odtiaľ sa zverenci trénerského dua Stanislav Griga, Michal Hipp presunuli autobusom do 70 km vzdialeného Rotterdamu, ktorý je dejiskom stredajšieho medzištátneho zápasu Holandsko - SR (úvodný výkop o 20.30 h). Takmer dvojhodinový let bol bezproblémový.

Po pristátí upútal pozornosť "našincov" krídelník Miroslav Stoch. Dvadsaťdvaročný ofenzívny hráč získal s mužstvom FC Twente v roku 2010 holandský ligový titul a futbaloví fanúšikovia z krajiny tulipánov si ho stále pamätajú.

"Štoch, Štoch" hovoril jeden z príslušníkov letiskovej polície svojmu kolegovi prechádzajúc popri slovenskej výprave. Technicky veľmi dobre disponovaný hráč pôsobil v minulosti práve v Holandsku, kde s klubom FC Twente získal ligový titul v roku 2010.

"Pre mňa to bude špecifický zápas. Vieme, že sa hrá na prekrásnom štadióne. Nitriansky odchovanec medzičasom prestúpil do tureckého Fenerbahce Istanbul a svojimi krásnymi gólmi sa pravidelne zapisoval do povedomia futbalových nadšencov nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe.

Slovenský krídelník mal síce zdravotné problémy s kolenom, pre ktoré vynechal sobotňajšie stretnutie s Poľskom, ale v nedeľu sa pripojil k reprezentačným spoluhráčom a mohol by dostať šancu v Rotterdame.

V Rotterdame som mohol odohrať dva zápasy počas môjho pôsobenia v Twente, ale ani raz som nehral. Dúfam, že teraz si už zahrám. Holanďania sú vicemajstri sveta, majú výborné mužstvo s kvalitnými hráčmi a určite sú favoritmi na celkový triumf na ME 2012," uviedol krídelník Galatasaray Istanbul Stoch.

V bránke by mal dostať príležitosť Marián Kello alebo Ján Mucha ml. Druhý menovaný dostal na duel s Poľskom voľno z rodinných dôvodov, ale v utorok už odletel so slovenskou výpravou do Holandska.

V Klagenfurte proti Poliakom chytal Dušan Perniš, tréneri v stredu zrejme dajú šancu ukázať sa aj ďalšiemu gólmanovi.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…