Teba niekto zbil? smiali sa jej. Materské znamienko skrývala pod tonou mejkapu, dnes ju obdivuje aj manžel
Vraveli jej, že lásku nikdy nenájde.
Už keď mala osem rokov, chcela pochopiť, čo sa deje s jej telom a prečo vyzerá inak než ostatní. Čítala vedecké knihy a hoci jej odborné výrazy vysvetlili diagnózy, nepomohli jej pochopiť to najťažšie – ako sa vyrovnať so svetom, ktorý ju neustále hodnotil.
Ani mejkap nepomohol
Ako tínedžerka našla riešenie v mejkape. „Myslela som si, že to všetko vyrieši,“ priznala úprimne. Verila, že keď svoje znamienko prekryje, zmiznú otázky, pohľady aj posmešky. Že ľudia konečne uvidia ju, nie jej tvár.
Mejkap síce dokázal znamienko opticky zakryť, ale nezmenil to, čo cítila vnútri. Nepriniesol jej pokoj ani prijatie. Práve vtedy si uvedomila, že celý život sa snažila opraviť niečo, čo nikdy pokazené nebolo. Naučila sa, že znamienko môže niekedy prekryť, inokedy ho nechá odhalené a niekedy ho zvýrazní kreatívnym líčením.
Reakcia manžela
„Malo by byť na vás, ako sa rozhodnete ukázať svetu,“ povedala Jodie, ktorá svojím príbehom inšpiruje ľudí po celom svete. Na sociálne siete jej píšu, že sa celý život cítili rovnako sami, nepochopení a neviditeľní. „Netušila som, koľko ďalších ľudí zápasí s tým istým pocitom,“ priznala 33-ročná žena, ktorej kedysi hovorili, že pre svoje znamienok nikdy nezažije lásku. Jodie však našla človeka, ktorý by na nej vôbec nič nemenil.
„Vždy si myslel, že moje znamienko je krásne,“ prezradila o manželovi, ktorý jej pomohol ešte viac veriť tomu, že krása nie je o dokonalosti. Dnes už vie, že názory cudzích ľudí neurčujú jej hodnotu a že odlišnosť nie je slabosť.
