Na Open Jazz Feste to rozbubnuje Billy Cobham
SITA
SITA

Na Open Jazz Feste to rozbubnuje Billy Cobham

Headlinerom podujatia v Novom meste nad Váhom je džezový bubeník Billy Cobham so svojou kapelou ale predstavia sa aj David Helbock alebo Anna Lauvergnac.

BRATISLAVA 20. júla - v piatok večer sa na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom začne piaty ročník open-air festivalu Open Jazz Fest. Headlinerom dvojdňového podujatia bude džezový bubeník Billy Cobham so svojou kapelou. Rodák z Panamy, ktorý vyrastal v New Yorku a v súčasnosti žije vo Švajčiarsku, príde na Slovensko po šiestich rokoch.

Na podujatí sa predstaví počas druhého dňa - v sobotu 21. júla. Jeho kapelu budú tvoriť: Jean-Marie Ecay (gitara), Michael Mondesir (basa), Christophe Cravero (klávesy a husle), Camelia Ben Naceur (klávesy) a Junior Gill (steelpan a perkusie).

Šesťdesiatosemročný Cobham pôsobí na scéne od roku 1968, teda už viac ako 40 rokov. Celý život sa venuje prepájaniu jednotlivých hudobných vplyvov z rôznych kútov sveta nielen ako bubeník a perkusionista, ale aj ako skladateľ, producent a pedagóg. Jeho nahrávky a energický a komplexný štýl hry mali silný vplyv na vývoj džezu a jazzfusion.

Na záver piatkového programu vystúpi David Helbock

Spoluzakladateľ slávneho Mahavishnu Orchestra je považovaný za vytrvalého hudobného bádateľa. Hral s najjagavejšími hviezdami džezového neba - Georgeom Bensonom, bratmi Breckerovcami, Johnom Scofieldom, Georgeom Dukeom, Tonym Williamsom či Victorom Baileym. Hral taktiež u legendárneho Milesa Davisa a koncertoval s kapelou Grateful Dead.

Koncom 70. rokov bol lídrom kapiel Atlantic, CBS, Elektra a GRP. Významné je aj jeho angažovanie sa v projektoch, ktoré presahujú koncertný rámec jeho účinkovania. Niekoľko rokov pracoval pre UNICEF s autistickými a hyperaktívnymi deťmi. Okrem Billyho Cobhama sa na Open Jazz Feste v sobotu predstavia Pavol Bodnár & EccJazzional Band, Mo\'Blow a Marek Balata Chopin Quintet.

Na záver piatkového večera vystúpi hviezda mladej rakúskej džezovej generácie - klavirista a perkusionista David Helbock. Vystúpi v rámci kvarteta, ktorý umelec vytvoril špeciálne na objednávku festivalu a spojil v ňom dva zo svojich nesmierne úspešných projektov, s ktorými sa nedávno predstavil na najväčších festivaloch v Latinskej Amerike.

Predvedie sa aj Anna Lauvergnac

Na Open Jazz Feste sa v piatok predvedie aj talianska džezová speváčka Anna Lauvergnac, ktorá bola dlhé roky sólistkou jedného z najlepších európskych bigbandov - The Vienna Art Orchestra. Na festivale vystúpi v sprievode renomovaného slovenského telesa Nothing but Swing Tria pod vedením Róberta Ragana.

Ďalšími vystupujúcimi v piatok budú David Kollar Trio a Zuzana Lapčíková Quintet. Permanentky na podujatie sa budú na mieste predávať za 20 eur, jednodňový lístok stojí 15 eur.

Piatkový i sobotňajší program bude začínať o 19:00 a končiť približne o 01:00 v noci. Informácie pochádzajú z webovej stránky openjazzfest.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…