Muži na zoznamkách ťahajú za kratší koniec: V reálnom svete nemusím osloviť 160 žien, aby jedna prejavila záujem
Muži na Tinderi a na podobných zoznamovacích platformách bojujú o každú správu.
Muži nevedia, čo chcú
Dominika si zatiaľ dohodla pár schôdzok z facebookovej zoznamky. Stretnutia boli fajn, ale nevycítila z nich žiadnu chémiu, alebo túžbu vidieť ich znova. „V treťom prípade to bolo super. Už na prvom rande sme si mali, čo povedať, veľa sme sa smiali a bola tam aj chémia. Nejakú dobu sme sa stretávali, ale stále sa venoval viac svojim kamošom a záujmom ako mne. Asi po dvoch mesiacoch z neho vypadlo, že nehľadá vážny vzťah,“ ozrejmuje dôvod, prečo kontakt napokon úplne prerušili. Stále túži po niekom s charakterom, kto je spoľahlivý a vtipný.
„V dnešnej dobe muži nevedia, čo chcú. Pokiaľ je to len zábava a žena od nich nič nevyžaduje, je to OK. Keď vidia, že žena chce niečo viac ako len občasné stretávanie sa, tak cúvnu,“ zhŕňa príčiny.
Asi tretina nami oslovených žien nemala skúsenosť s tým, že by sa rozchádzali v pohnútkach, ktoré ich k stretnutiu viedli. Zvyšok však otvorene hovorí o tom, že muži nehľadali nič viac ako krátky románik. Výnimkou nie sú ani zadaní muži vo vzťahoch alebo dokonca ženáči.
„Obrovské množstvo chlapov dá "like" skoro každej žene aby zvýšili svoje šance na rýchlovku. Pre nás, čo to myslíme vážne (na oboch stranách) to potom úplne skreslí až zničí celý priestor na zoznamovanie. Vytvára to tak nerealistický obraz toho, koľko ľudí má o vás ako ľudskú bytosť reálne záujem. Nikdy sa mi napríklad v reálnom svete nestalo, že by som musel osloviť 160 žien, aby sa jedna bolo ochotná so mnou rozprávať alebo aby k jednej žene stojacej pri bare okamžite pristúpil každý druhý chlap v bare,“ myslí si Peter.
O tom, aké sú skúsenosti žien a či mužom na Tinderi ide v prvom rade len o telesné zblíženie, a či muži zase stretávajú ženy, ktoré sa líšia od tých v profiloch, sa dočítate v ďalšom texte.
