Dobré noviny
Peter Sagan chce v piatkovom špurte zabojovať o víťazstvo
SITA
SITA

Peter Sagan chce v piatkovom špurte zabojovať o víťazstvo

Cyklisti majú na Tour de France v nohách už 3092 kilometrov, v piatok odjazdia ďalších 222,5 kilometra.

BRATISLAVA 20. júla - Cyklisti majú na Tour de France v nohách už 3092 kilometrov. Do cieľa v Paríži im ostáva zdolať už iba 387 kilometrov. V piatkovej 18. etape z Blagnac do Brive-la-Gaillarde ukroja z tejto porcie ďalších 222,5 kilometra.

Po náročných pyrenejských etapách, kde museli jazdci stúpať aj do viac ako 2000 metrov na horské prémie - hors catégorie, teda najvyššej kategórie, ich v piatok čaká menšia "oddychovka" pred zajtrajšou časovkou.

Piatková etapa je iba mierne zvlnená. Cyklisti prejdú iba cez štyri "menšie" kopčeky tretej a štvrtej kategórie. Na 115. kilometri ich čaká aj rýchlostná prémia.

Cyklisti odštartovali z mesta Blagnac tesne po jedenástej. Do cieľa by mali doraziť medzi štvrtou až piatou hodinou popoludní. Pri priemernej rýchlosti 47 km/h dorazia do Brive-la-Gaillarde už o 16:16 hodine. Pri úspornejšom šliapaní do pedálov a priemernej rýchlosti 43 km/h pretne prvý cyklista cieľovú čiaru približne o 16:45 hod.

Etapa by mohla svojím profilom vyhovovať aj šprintérom, čo je šanca pre slovenského cyklistu Petra Sagana. Zberateľ zelených dresov je po štvrtkovej etape rád, že má náročné pyrenejské stúpania za sebou.

"Od štartu až po prvý kopec sa išlo akosi rýchlo a pelotón bol pokope. Potom sa už urobili skupinky, trhalo sa to, naši jazdci pomáhali Nibalimu, hlavne skúsený Basso. Ja som v posledných dvoch kopcoch vycúval, urobilo sa potom grupeto a do cieľa sme prišli s polhodinovou stratou za víťazom, takže ani neviem, ako to vpredu vyzeralo a dopadlo. Je to zatiaľ v pohode, zvládol som náročné kopce," sprostredkoval slová cyklistu tímu Liquigas-Cannondale Petra Sagana po 17. etape manažér Jozef Korbel.

Na margo 18. etapy dvadsaťdvaročný Žilinčan po štvrtkovom dojazde do cieľa povedal: "Ako sa však budem cítiť v piatok, to ešte neviem. Dojazd však bude určite do špurtu, rád by som tam nechýbal."

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…