Senica prehrala v predkole EL s Apoelom Nikózia 0:2

Apoel Nikózia zvíťazil nad Senicou po góloch Aíltona v 33. min a Alexandroua v 40. min.

NIKÓZIA 19. júla - Futbalisti FK Senica prehrali v štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2012/2013 s cyperským klubom APOEL Nikózia na jeho pôde 0:2 (0:2).

Domáci futbalisti si v úvodnom dejstve vypracovali štyri veľké príležitosti a dve z nich zužitkovali na gól. V 33. min sa presadil Aílton a v 40. min Alexandrou.

Po zmene strán sa Záhoráci zlepšili. Po úvodnom tlaku APOEL-u začali viac útočiť a dostávali sa do šancí. Záver stretnutia bol v réžii Cyperčanov, ale Senica vďaka zákrokom Švengera už neinkasovala.

Výsledok:

APOEL Nikózia (Cyp.) - FK Senica (SR) 2:0 (2:0)

Góly: 33. Aílton, 40. Alexandrou, ŽK: 3. Alexandrou, 61. Borda - 23. Masaryk, 30. Kóňa, 45. Švenger, rozhodovali: Gil - Sadczuk, Borkowski (všetci Poľ.)

Zostavy:

APOEL Nikózia: Chiotis - Mário Sérgio, Borda, Zuela, Alexandrou - Hélio Pinto, Nuno Morais - Charalambides (77. Aloneftis), Benachour (76. H. Sousa), Manduca (90. Adorno) - Aílton

FK Senica: Švenger - Juraj Križko (84. M. Babic), Koutný, E. Brabec, Krajčík - Wijlaars, Kóňa - Varadi, Kalabiška (65. Frýdek), Jar. Diviš (59. R. Blackburn) - Masaryk

I. polčas

Do prvej príležitosti stretnutia sa dostal v 9. min Nuno Morais, lenže netrafil Švengerovu bránku. O tri minúty neskôr sa do veľkej šance rútil Aílton, no jeho strelu Švenger zlikvidoval.

Po štvrťhodine hry sa prezentoval peknou strelou Seničan Krajčík, lenže nenamieril presne medzi tri žrde Chiotisovej brány.

Podobne si o minútu neskôr počínal aj Jar. Diviš. Následne sa z protiútoku snažil senického gólmana prekvapiť Charalambides, lenže český gólman v drese FK Senica jeho pokus vyrazil do bezpečia. V 18. min Juraj Križko prvýkrát poslal strelu Seničanov do priestoru bránky domácich, Chiotis si s ňou poradil.

Cyperčania potom zblokovali Krajčíkov projektil a v 32. min si s Masarykovým pokusom poradil pozorný Chiotis. Vzápätí Manduca netrafil senickú bránu pokus toho istého hráča potom Záhoráci zblokovali. V 33. min Benachour ideálne prihral do šance Aíltonovi, ktorý sa obtočil okolo obrancu Senice a strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre zápasu - 1:0. V 40. min zvýšil na 2:0 Alexandrou a ešte pred polčasovou prestávkou nenamierili presne Zuela ani Aílton.

II. polčas

V úvode druhej časti mal veľkú príležitosť Cyperčan Borda, no netrafil bránu hostí. Z následného protiútoku vyskúšal pozornosť Chiotisa Jaroslav Diviš.

V 50. min si veľkú šancu vytvorili Seničania, ale Koutný trafil len do hornej žrde. Vzápätí sa v dobrej pozícii ocitol Aílton, ale nenamieril presne.

Po následnom rohovom kope minul senickú bránu Borda a Manducovu strelu zblokovala obrana hostí. V tejto fáze sa hralo vo vysokom tempe, APOEL mal výrazný tlak a gólman Švenger veľa práce.

V 55. min opäť netrafil Aílton, následne nepresne hlavičkoval Zuela. Potom si Seničania vytvorili prevahu a Chiotis musel byť v strehu pri dvoch pokusoch Masaryka. Cyperský brankár následne zlikvidoval aj príležitosť Ronalda Blackburna. Senica pokračovala v tlaku, lenže Kalabiška mieril vedľa brány. V 67. min vyskúšal pozornosť domáceho gólmana z priameho kopu Kóňa, ale neprekonal ho.

Štvrťhodinu pred koncom sa opäť osmelili hostia, keď Charalambidesov pokus vyrazil Švenger a rovnako si senický brankár počínal aj pri šanci Hélia Pinta. Tesne pred koncom zápasu neúspešne skúšal pozornosť dobre rozchytaného Švengera obranca Borda a v úplnom závere si senický brankár poradil aj s pokusom Aíltona. ""