Trnava začala boj o Európsku ligu víťazstvom 3:1
SITA
SITA

Spartak vyhrával nad írskym tímom Sligo Rovers po prvom polčase už 3:0.

TRNAVA 19. júla - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2012/2013 nad írskym tímom Sligo Rovers 3:1 (3:0).

Zverenci trénera Pavla Hoftycha viedli po prvom polčase 3:0, keď skóre duelu otvoril v 38. min po rohu hlavou kapitán "červeno-čiernych" Miroslav Karhan a trnavské vedenie poistil dvoma gólmi tesne pred prestávkou Martin Mikovič.

Hostia dokázali v druhom dejstve už len znížiť na rozdiel dvoch gólov, keď sa v 68. min presadil zo štandardnej situácie Gavin Peers. Odveta, v ktorej budú mať lepšiu východiskovú pozíciu Trnavčania, je na programe 26. júla v Írsku.

FC Spartak Trnava (SR) - Sligo Rovers (Ír.) 3:1 (3:0)

Góly: 45. a 45.+ Mikovič, 38. Karhan - 68. Peers, ŽK: 35. Bicák, 88. Stožický, 90.+ Habánek, 90.+ Koubský - 47. Ventre, 63. Cawley, rozhodovali: Skjerven - Wiken, Midthjell (Nór.), 6832 divákov

Zostavy:

Trnava: Filipko - Habánek, Čvirik, Janečka, Stožický - Michal Gašparík, Gross, Karhan, Bicák (84. Koubský) - Mikovič (71. Schranz), Tomaček (60. Pavelka)

Sligo: Rogers - Conneely, McGuinness, Peers, Gaynor (90. J. Henderson) - Cretaro (77. Millien), Ventre, N\'do, Cawley, Boco - North

I. polčas

Už v 14. min sa po dobrom presingu trojice Tomaček, Mikovič a Karhan zmocnil lopty dôrazný Stožický a jeho tvrdá a dobre mierená strela z dvadsiatich metrov našla pripraveného gólmana Rogersa.

O tri minúty neskôr sa po prvýkrát osmelili Íri, keď prudký center z pravej strany Cretara zrazil Stožický a klzká lopta len tesne míňala pravú žrď trnavskej bránky. Domáci boli stále pri chuti, sústredenou hrou dobíjali bránku írskeho mužstva, ale veľkým odporom bola dôrazná defenzívna hostí a ich vyčkávacia taktika.

V 27. min sa dostalo Sligo do pokutového územia Trnavy, Cawley pätičkou našiel Cretara, ktorý tvrdou strelou len tesne minul cieľ. V 31. min napriahol z 30 m Gross, ale gólman Rogers sa akrobaticky vyznamenal. V 38. min sa trnavskí fanúšikovia tešili prvýkrát, keď po šiestom rohovom kope Stožického vyskočil najvyššie Karhan a presnou hlavičkou pod brvno otvoril skóre zápasu - 1:0.

V 45. min využil Mikovič klzký terén, tečoval loptu do priestoru brány a nabiehajúci Peers ju už nestihol odvrátiť - 2:0. O minútu neskôr to bol opäť rýchly a dôrazný Mikovič, ktorý využil hrubú nepozornosť írskych obrancov, vystihol pomalú malú domov a z ostrého uhla zvýšil na 3:0. Celý prvý polčas sa v daždi niesol jednoznačne v réžii "červeno-čiernych".

II. polčas

Po obrátke domáci kontrolovali hru, súpera držali na dištanc. Hostia sa pokúšali o zmiernenie nepriaznivého stavu. V 53. min Cretaro z hranice šestnástky opečiatkoval spojnicu Filipkovej brány. V 64. min domáci gólman vyrazil po priamom kope N\'doa spod brvna center z pravej strany na rohový kop.

V 68. min po akcii z ľavej strany hostia dosiahli svoj jediný gól v tomto zápase, po centri Northa prehlavičkoval Peers striedajúceho Pavelku a Filipko z päťky už nemohol gólu zabrániť. Hra domácich naoko čiastočne upadla, čo využívali snaživí hostia, tí boli častejšie pred bránkou Filipka, no v zakončení im chýbala presnosť.

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…