Môžete plakať niekde v kúte alebo ísť ďalej. Katke Žbirkovej po smrti Mekyho robia radosť deti aj práca
Legendárny slovenský spevák zomrel pred necelými štyrmi rokmi.
Smútku sa tak nepoddala a rozhodla sa kráčať vo svojom živote ďalej. „Človeku nezostáva nič iné, len sa nejako zobrať. Pretože buď môže sedieť niekde v kúte, plakať a rozložiť sa, alebo ísť ďalej. Mňa držali nad vodou práca a aktivita. Ale každý spôsob smútenia je legitímny, keď vám pomôže. Pretože na každého funguje niečo iné. O tom som sa veľakrát presvedčila, keď som niečo takéto preberala s kamarátkami, ktoré mali za sebou nejakú smutnú životnú udalosť. Mne pomáhala práca,“ priznala v rozhovore Katka Žbirková s tým, že dokončovala veci, ktoré tu Meky nechal a ktoré bolo potrebné dokončiť.
Radosť jej robia aj deti, syn David, ktorý sa venuje hudbe ako jeho otec, ako aj dcéra Linda. David žije v Londýne, kde hrá a produkuje alternatívnu hudbu. „Tiež skladá, spieva v angličtine a veľa na sebe pracuje. Vrátila som sa z festivalu Pohoda na Slovensku, kde s kapelou tiež vystupoval. Mali úspech. Mám radosť, že sa mu darí,“ hovorí s úsmevom Katka Žbirková a dodáva, že dcéra Linda naopak nie je vôbec šoubiznisový typ.
„Nechce ani na pódium, ani pred kamery. Vyštudovala pedagogickú školu, takže pomáhala v škôlke. Teraz som ju ale aj ja zamestnala. Posledné dva roky mi pomáha vo firme Miro agency. Začala som spolupracovať s väčším počtom ľudí a už toho bolo na jedného človeka nad hlavu. Takže mi pomáhajú dcéra Linda a ešte syn môjho spolužiaka,“ vysvetľuje manželka slovenskej hudobnej legendy.