S hokejom skončil kvôli chorému synčekovi. Andrej Sekera sa s manželkou striedali pri jeho postielke
S manželkou Katkou sa striedali na jednotke intenzívnej starostlivosti, kým ich doma čakal ich druhý syn.
Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera pred tromi rokmi vo veku 36 rokov ukončil aktívnu kariéru. „Na sto percent ma už nič nepresvedčí,“ povedal pre Športnet presvedčivo hokejista, ktorý svoju kariéru dokončil v tíme Dallase Stars v NHL. Po tej poslednej sezóne mu vypršala zmluva a bol presvedčený, že si kariéru už nepredĺži. Za ráznym rozhodnutím stálo najmä to, že si podľa jeho slov s manželkou Katkou prešli peklom.
Pripravení na najhoršie
„Nechcel som sa ešte ďalšiu sezónu naháňať. S mojou hokejovou kariérou je koniec. Ako voľný hráč som dostal nejaké ponuky, ale rozhodol som sa, že to predsa len ukončím. Veľa zavážilo, že syn mal posledný rok zdravotné problémy,“ povedall úprimne Andrej Sekera, ktorému sa synček Alex narodil v auguste 2021. Už pred pôrodom rodičov lekári varovali, že sa ich synček narodí s vážnou diagnózou srdca.
„Na takéto niečo sa nedá dopredu pripraviť. Bol to pre nás s Katkou obrovský šok,“ priznal pre Nový Čas bývalý obranca, podľa ktorého boli napokon s manželkou pripravení na všetko. Tá najhoršia prognóza lekárov sa, našťastie, nepotvrdila, situácia však bola stále vážna. Lekári bábätku po narodení diagnostikovali chybu na srdiečku, kvôli čomu musel podstúpiť vážnu operáciu. Zákrok trval osem hodín.
Z Ameriky domov na Slovensko
„Potom ležal dlhých sedem týždňov na JIS-ke, kde sme sa s manželkou pri ňom striedali. Doma sme totiž mali ešte druhého, staršieho 2,5-ročného syna Marka, takže sme sa museli starať aj o neho. Bolo to veľmi ťažké obdobie,“ prezradil pred tromi rokmi bývalý hokejista. Ako sám priznal, celá skúsenosť manželmi dosť zamávala a otvorila im oči. Vtedy si Andrej Sekera uvedomil, že to bude jeho posledná hokejová sezóna.
