Keď robil 16 hodín denne, prepadol drogám. Slavo sa vyliečil a spoznal, aké je Slovensko v skutočnosti

Vďaka drogám sa cítil ako Hulk.
„Nikdy som sa nestretol s niekým, kto by mi nepomohol: ľudia mi ponúkali aj nocľah,“ prezradil v rozhovore pre SME Slavomír, podľa ktorého je povaha slovenského národa na základe rozmanitosti našej krajiny brutálna. Ľudia sú podľa neho otvorení na juhu, východe, na severe, no čím sa človek viac blíži na západ, ľudská otvorenosť trošku mizne. „Na Záhorí žijú fantastickí ľudia, ale tam už začínate cítiť uzatváranie sa do seba. S tým však nikto nič nenarobí, tak to proste je, že v Bratislave sa žije inak. No vždy je na každom človeku, či bude taký alebo onaký,“ vysvetľoval pre Plus 7 Dní.
Svoju druhú výpravu Slavo zdokumentoval vo filme Via Slovakia a jasne v ňom ukázal, ako počas úmernej cesty zažil niekoľko kríz. Dvakrát musel vyhľadať lekársku pomoc, no nakoniec sa nevzdal a svoju trojmesačnú cestu ukončil symbolicky zoskokom s padákom, hoci má obrovský strach z výšok. Znovuobjavená sila mu však dokázala navrátiť život do správnych koľají a svojím príbehom inšpiruje mnohých ľudí.
Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/watch/?v=1737895323452995
Ticho zabíja
Dnes je podľa neho veľmi ťažké odhadnúť, kto má problémy s drogami, pretože sám na liečení videl, že sa to mohlo týkať kohokoľvek. „Nezamestnaní, robotníci, úradníci, ale aj lekári a politici. Vidíme to každý deň, stačí sa pozrieť na telku,“ povedal v rozhovore s Adelou Slavo a priznal, že práve na slovenských politikoch vie presne zbadať, či berú drogy alebo nie. V našej spoločnosti sa podľa neho nachádza množstvo závislých ľudí, ktorí si to nechcú priznať a možno to iní na nich ani nespoznajú. To ticho podľa jeho skúseností zabíja nielen závislého, ale aj blízkych. „So závislými sa dá najlepšie pracovať, keď sú na dne,“ poradil.
On sám je dnes čistý už 16 rokov a všetkým, ktorí si prešli alebo len prejdú rovnakou cestou, odkazuje: „Človek sa lieči každý deň. Každý deň človek musí hľadať pozitívne impulzy, prečo sa oplatí žiť a hlavne ako chce žiť.“