Antiperspiranty ráno nepoužívajte, radí dermatológ. Pozná metódu, ktorá blokuje otravné nadmerné potenie

Odborníci upozorňujú, že prírodné verzie týchto produktov nemusia byť vždy účinné.
Internetom sa šíria informácie o tom, ako aplikovanie deodorantu pred spaním zefektívňuje jeho účinnosť na ďalší deň. To je síce pravda, no podľa portálu The Washington Post je oveľa dôležitejšie vedieť, čo, kedy a kam aplikovať. Telesný zápach totiž nemá na svedomí len pot, ale aj baktérie na pokožke.
Antiperspirant verzus deodorant
Mnohí si to neuvedomujú, no medzi deodorantami a antiperspirantmi je značný rozdiel. Prvé z menovaných sú určené na to, aby vôňou maskovali zápach šíriaci sa z podpazušia. To znamená, že je možné aplikovať ich opakovane a kedykoľvek počas dňa. Antiperspiranty zasa potné žľazy dočasne blokujú, čím potenie a následný zápach do istej miery redukujú.

Práve preto je ideálne s nanášaním antiperspirantu nečakať do rána a aplikovať ho na suchú a čistú pokožku už pred spaním. „V noci sa naša telesná teplota znižuje a s ňou sa znižuje aj produkcia potu, čo aktívnym zložkám antiperspirantov umožňuje vytvárať zátky v potných kanálikoch,“ vysvetlil pre The Washington Post dermatológ Adam Friedman.
Rady dermatológa
Ten svojim pacientom radí, aby deodoranty používali ráno a antiperspiranty na pokožku aplikovali až večer. Uviedol tiež, že v posledných rokoch spolu s inými kolegami u ľudí pozorujú nárast dopytu po antiperspirantoch bez obsahu hliníka či po eko verziách deodorantov.