Dávajú jej veľa lásky. Jarmila Lajčáková je plnohodnotnou babičkou, s vnukmi majú jedno obľúbené miesto - Dobré noviny
Dobré noviny
Dávajú jej veľa lásky. Jarmila Lajčáková je plnohodnotnou babičkou, s vnukmi majú jedno obľúbené miesto

Dávajú jej veľa lásky. Jarmila Lajčáková je plnohodnotnou babičkou, s vnukmi majú jedno obľúbené miesto

Jarmila Lajčáková-Hargašová porozprávala o vnukoch.
Jarmila Lajčáková-Hargašová porozprávala o vnukoch. — Foto: Wikimedia Commons, Pavol Frešo, Facebook, STVR

Bývalá športová moderátorka má dvoch vnukov.

Je to už päť rokov, odkedy Jarmila Lajčáková-Hargašová opustila moderátorský post a rozhodla sa z televíznych obrazoviek stiahnuť. Odvtedy sa dvojnásobná babička venuje najmä moderovaniu rôznych spoločenských udalostí či večierkov, ako aj svojim dvom vnukom. V rozhovore pre denník Plus Jeden Deň prezradila, ako vyzerajú jej dni a čo s vnúčatami zvykne robiť.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/neskorovecer/photos/a.647621305336732/2443131425785702/?type=3&ref=embed_post

Presne to si priala

Pekná plavovláska sa stala prvou ženou, ktorá u nás moderovala športové spravodajstvo v televízii. Práve tam si ju všimol aj jej manžel, bývalý minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Moderátorka v tom čase túžila po dieťati a krátko po svadbe sa jej sen napokon splnil – narodila sa jej dcéra Lara. „Keď sa mi to splnilo, úplne ma to zastavilo. Ale nemohla som sa sťažovať, pretože presne to som si priala,“ spomínala v rozhovore pre týždenník Plus 7 dní na obdobie, keď sa oficiálne skončila jej novinárska kariéra.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=918253008315876&set=a.918252024982641&type=3&ref=embed_post

Väčšia voľnosť, väčšia radosť

K práci sa síce neskôr vrátila, no venuje sa už len moderovaniu spoločenských či firemných udalostí. Dnes je už totiž i babičkou na plný úväzok a so svojimi dvomi vnukmi trávi celkom veľa času. „Slovami neviem opísať, čo s nimi prežívam. Koľko lásky mi dávajú,“ hovorí bývalá moderátorka a dodáva, že pre každého, kto to ešte nezažil, je to nádherné a neopísateľné. „Je to úplne iný pocit, ako mať vlastné deti. Oveľa väčšia voľnosť, väčšia radosť. Je to pre mňa úplne iná energia, keďže ja som mala dcéry, teraz mám vnukov,“ dodáva Jarmila.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/stvr.officialpage/photos/a.268943256469850/2802718796425604/?type=3&ref=embed_post

Obaja jej vnuci sú navyše aktívne ratolesti, ktoré milujú šport, čo Jarmilu ako bývalú športovú moderátorku, samozrejme, teší. Svojich dvoch krpcov preto často bráva na jedno miesto.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…