Pes zachránil svojho slepého pána, ktorý spadol na koľajnice metra
TASR
TASR

Pes zachránil svojho slepého pána, ktorý spadol na koľajnice metra

Nevidiaci muž išiel k zubárovi, keď mu prišlo zle.

Šesťdesiatjedenročný Cecil Williams hladká na nemocničnej posteli svojho psa Orlanda po páde z nástupišťa na koľajnice 17. decembra 2013 v New Yorku. Slepý Cecil Williams omdlel počas cesty k zubárovi na nástupišti a padol smerom na koľajnice. Jeho čierny labrador skočil za ním a snažil sa ho presunúť. Obaja vyviazli bez vážneho zranenia. Foto: TASR/AP

New York 18. decembra (TASR) - Slepý Američan Cecil Williams pocítil nevoľnosť na nástupišti metra v newyorskom Harleme a hoci sa vodiaci pes Orlando pokúšal zvrátiť jeho pád, obaja sa ocitli medzi koľajnicami a nevyhli prichádzajúcemu vlaku. Akoby zázrakom prežili, informovala dnes tlačová agentúra AP.

Pri utorkovom incidente Williams (61) a čierny labrador unikli vážnym zraneniam. Nevidiaci muž išiel k zubárovi, keď mu prišlo zle. Pes sa ho snažil udržať pri vedomí. Svedkovia uviedli, že Orlando začal zúfalo štekať a skočil na koľajnice za svojím pánom, kde sa ho pokúšal prebrať. Pes Williamsa "bozkával" ňufákom, aby sa začal hýbať, povedal očitý svedok Matthew Martin pre New York Post.

Ľudia na nástupišti privolali pomoc a rušňovodič stihol zmierniť rýchlosť, keď slepec v bezvedomí a pes ležali medzi koľajnicami. "Pes mi zachránil život," povedal Williams. Pamätal si len, že keď sa prebral, hovorili mu, že musí pokojne ležať. Podľa agentúry DPA oboch prešli dva vozne, kým vlak zastal.

Labrador záchranca

Šesťdesiatjedenročný Cecil Williams plače počas intervier na nemocničnej posteli po páde z nástupišťa na koľajnice 17. decembra 2013 v New Yorku. Slepý Cecil Williams omdlel počas cesty k zubárovi na nástupišti a padol smerom na koľajnice. Jeho čierny labrador skočil za ním a snažil sa ho presunúť. Obaja vyviazli bez vážneho zranenia. Foto: TASR/AP

Záchranári Williamsa položili na nosidlá a odniesli z metra, ešte sa uistili, že pes neutrpel vážne zranenia. "Cítim sa úžasne," povedal zachránený muž, ktorého previezli do nemocnice. Podľa jeho slov to bola božia vôľa, neprišiel ešte jeho čas a malo to svoj dôvod, že zostal žiť. Utrpel ľahšie zranenie hlavy, nevedel presne, prečo omdlel. Užíva však inzulín i iné lieky.

Orlando, ktorý má podľa svojho pána rozvážnu ale miernu povahu, si našiel v nemocnici nových priateľov. Odmeňujú ho osobitnou starostlivosťou, dostáva sa mu veľa pozornosti a často ho "škrabkajú za ušami".

Nevidiaci muž prezradil, že pre jeho každodenný život je Orlando nenahraditeľný. Oslepol v roku 1995 a Orlando sa stal jeho druhým vodiacim psom. Labrador bude mať 5. januára 11 rokov a čoskoro pôjde ako vodiaci pes do dôchodku.

Williamsovo zdravotné poistenie však nepokrýva náklady na psa, ktorý nevykonáva činnosť potrebnú pre slepého človeka, preto mu bude musieť pohľadať nový domov. Newyorčan však povedal, že ak by mal peniaze, Orlanda by si určite nechal.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…