Dobré noviny
Konferencia: „Mýtus Normálnosti: Trauma, choroby a liečenie v Toxickej Kultúre“ s Gaborom Matém
Inzercia
Inzercia

Konferencia: „Mýtus Normálnosti: Trauma, choroby a liečenie v Toxickej Kultúre“ s Gaborom Matém

— Foto: kompasregeneracie.sk/

Dr. Gabor Maté, významný kanadský lekár a terapeut s maďarskými koreňmi, známy autor bestsellerov a odborník na traumu, stres a detský vývoj, prichádza prvýkrát do Bratislavy.

Na konferencii "Mýtus Normálnosti: Trauma, choroby a liečenie v Toxickej Kultúre", ktorá sa uskutoční 14. septembra 2024 v A4 studio Film, TV studio & event house, sa počas jeho prednášky bude zameriavať na zdieľanie kľúčových poznatkov zo svojej bohatej kariéry. Dr. Maté sa bude venovať významu traumy a emocionálnej straty pri vytváraní závislostí, ako aj mýtu "normálnosti" a vzťahu medzi osobným utrpením a tlakom súčasného života.

Na  praktickom 3-hodinovom workshope Dr. Gabor Maté predstaví svoj terapeutický prístup "Súcitné dotazovanie" (Compassionate Inquiry), ktorý pomáha odhaľovať skryté úrovne vedomia, mentálnu klímu, potlačené emócie a telesné stavy. Účastníci sa budú môcť naučiť identifikovať a vyrovnať sa s vnútornými negatívnymi presvedčeniami, ktoré ovplyvňujú ich život.Dr. Maté je autorom piatich knižných bestsellerov, ktoré hlbkovo analyzujú zdravie a chorobu. Jeho výskum sa zameriava na vplyv detstva a traumy na život jednotlivca, ako aj na dynamiku vzťahu medzi traumou, stresom, závislosťami a depresiou. Jeho najnovšia kniha, "Mýtus Normálnosti: Trauma, choroby a uzdravenie v toxickej kultúre", je medzinárodným bestsellerom, ktorý čerpá z jeho bohatých odborných skúseností a dlhoročnej klinickej praxe.

Dokumentárny film "Moudrost traumatu" z roku 2021, kde Dr. Maté podáva jasné a citlivé vysvetlenie rozsahu svojich poznatkov o traume, získal obrovský úspech po celom svete. Vo filme sa zaoberá nielen individuálnymi dôsledkami, ale aj vplyvom na spoločnosť a kultúru, argumentujúc, že mnohé civilizačné choroby sú v skutočnosti normálnou reakciou na nenormálnu, toxickú kultúru zameranú na výkon a materiálne hodnoty.

Viac informácií a nákup vstupeniek nájdete na: https://kompasregeneracie.sk/

Tlačová konferencia v komornom formáte sa uskutoční dňa 14. septembra 2024 v A4 studio od 17:15 do 18:00

Konferencia:  „Mýtus Normálnosti: Trauma, choroby a liečenie v Toxickej Kultúre“ s Gaborom Matém, 14. 09. 2024,  A4 studio Film, TV studio & event house v Bratislave

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…