Dobré noviny
Po krásnych rokoch prišli mesiace strachu. Ján Dobrík a jeho Lenka vedia, kto je u nich doma najstatočnejší
Jana Rujáková
Jana Rujáková

Po krásnych rokoch prišli mesiace strachu. Ján Dobrík a jeho Lenka vedia, kto je u nich doma najstatočnejší

Dobríkovci majú nádej, že sa ich syn vylieči.
Dobríkovci majú nádej, že sa ich syn vylieči. — Foto: Instagram/leya.kozmetika, jan_dobrik

Keď si známy herec vypočul správu, že jeho syn má rakovinu, nemohol tomu uveriť.

„Prijali sme to a bojujeme,“ priznal Ján Dobrík v rozhovore pre týždenník Život o neľahkej situácii v jeho rodine. Keď si známy divadelný a seriálový herec minulé leto vypočul zdrvujúcu správu, že jeho syn Timotej má leukémiu, nemohol tomu uveriť. Otázkou prečo sa však netrápil, aj keď sa jeho život radikálne zmenil. Oporou mu je jeho manželka Lenka, ktorú osudovo stretol po vzťahu s maďarskou herečkou Rékou Derzsi. Obaja veria v dobro a nestrácajú nádej, že sa ich syn vylieči.

Foto: TASR - Erika Ďurčová

Nerozumel si so školou

Ján Dobrík sa narodil 9. januára 1985 v Banskej Bystrici, kde vyrastal v mestskej časti Kremnička. Bol vraj dobrým dieťaťom, aj keď často býval vonku s kamarátmi. „Stačila nám nedofúkaná lopta a desiati chalani sme za ňou vydržali behať celý deň. Jazdili sme na bicykloch, hrali hokej. Mal som skvelé podmienky, také by som chcel vytvoriť aj svojej dcére,“ povedal s úsmevom pre týždenník Šarm.

Učenie na základnej škole ho príliš nebavilo a ani štúdium na obchodnej akadémii podľa neho nebola správna voľba. „Mal som naivnú predstavu o tom, že budem obchodník alebo bankár. Že niečo výhodne kúpim, dobre predám, zarobím a budem spokojný. Ale vôbec som si nerozumel s účtovníctvom, číslami ani s ekonomickými pojmami,“ vysvetlil známy herec. Pobyt na škole si aj so spolužiakmi začal spríjemňovať rôznymi divadelnými improvizáciami, čím sa dostal k moderovaniu, recitovaniu či tancovaniu.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=167838719124475&set=pb.100076950442407.-2207520000&type=3

Musel sa naučiť jazdiť

„A tieto moje aktivity vyústili až do toho, že som si bez rozmýšľania a nejakých ambícií podal prihlášku na herectvo,“ hovorí Ján Dobrík, ktorý napokon absolvoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave a hneď po jej skončení dostal angažmán v Mestskom divadle v Žiline, kde pôsobí dodnes. Popularitu si však získal aj na televíznych obrazovkách, keď sa objavil v seriáloch Panelák, Druhý dych či Divoké kone.

Kvôli tomu tretiemu sa dokonca musel naučiť na koňoch aj jazdiť. „Mám pred nimi rešpekt. Dozvedel som sa, čo všetko treba urobiť pred tým, ako koňa ustrojíte, aj ako sa oň postarať po jazdení. A spoznal som život ľudí, ktorí sa im každý deň venujú...“ spomína na nakrúcanie seriálu.

Nie je typ baliča

Svoju prvú vážnu lásku spoznal Ján Dobrík počas štúdia na vysokej škole.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…