Dobré noviny
Je preňho ako dcéra, ktorú nikdy nemal. Kráľ Karol urobil pre svoju nevestu Kate krásne gesto
Simona Gálová
Simona Gálová

Je preňho ako dcéra, ktorú nikdy nemal. Kráľ Karol urobil pre svoju nevestu Kate krásne gesto

Princezná Kate a kráľ Karol III. na slávnostnej vojenskej prehliadke / Princezná Kate v minulosti
Princezná Kate a kráľ Karol III. na slávnostnej vojenskej prehliadke / Princezná Kate v minulosti — Foto: TASR/AP, Alberto Pezzali

Bol to práve kráľ, ktorý dal Kate odvahu, aby pred pár týždňami natočila video, v ktorom prvýkrát prehovorila o boji s rakovinou.

Priaznivci princeznej z Walesu sa dočkali. Po pol roku sa princezná Kate, ktorá sa lieči z rakoviny, v sobotu prvýkrát objavila na verejnosti a všetkých potešila, že sa jej zdravotný stav zlepšuje. Britské média uviedli, že Kate v bielych šatách vyzerala skvele a uvoľnene a neušlo im ani krásne gesto od jej svokra, kráľa Karola III.

Princezná Kate na slávnostnej vojenskej prehliadke
Princezná Kate na slávnostnej vojenskej prehliadke Foto: TASR/AP - Alberto Pezzali

Všetkých očarila

„Robím dobré pokroky, ale ako každý, kto prechádza chemoterapiou, vie, že sú dobré a zlé dni. V tie zlé dni sa cítite slabí, unavení a musíte dať svojmu telu pokoj. Ale v dobrých dňoch, keď sa cítite silnejší, chcete čo najviac využiť ten pocit. Moja liečba pokračuje a bude trvať ešte niekoľko mesiacov. V dňoch, keď sa cítim dostatočne dobre, je radosť zapojiť sa do školského života, tráviť osobný čas vecami, ktoré mi dodávajú energiu a pozitivitu, ako aj začať trochu pracovať z domu,“ uviedla v piatok na sociálnych sieťach princezná Kate, ktorá sa cez víkend zúčastnila na slávnostnej vojenskej prehliadke Trooping the Colour, ktorá sa koná každoročne v centre Londýna pri príležitosti narodenín britského monarchu.

Princezná z Walesu ale zároveň dodala, že vie, že ešte nie je z najhoršieho vonku. „Učím sa byť trpezlivá, najmä s neistotou. Beriem každý deň tak, ako príde, počúvam svoje telo a dovoľujem si dopriať si toľko času na uzdravenie, koľko potrebujem,“ odkázala Kate, ktorá svojou účasťou na slávnostnej prehliadke strhla veľkú pozornosť.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1031381631893148&set=pb.100050639612577.-2207520000

Kate nakoniec v sobotu všetkých očarila – po celý čas sa usmievala, vyzerala uvoľnene a podľa hodnotenia britských médií krásne ako vždy. „Princezná bola pri svojom prvom vystúpení samý úsmev,“ písal napríklad denník The Independent.

Krásne gesto od svokra

Z účasti princeznej nemali radosť len jej fanúšikovia, ale aj jej rodina a nadšenie vyslovil aj samotný princ Karol III. „Jeho Veličenstvo je potešené, že sa princezná môže zúčastniť zajtrajších podujatí a veľmi sa teší na všetky časti dňa,“ povedal hovorca Buckinghamského paláca pre Harper's Bazaar.

Princezná z Walesu sa počas vojenskej prehliadky prvýkrát po dlhej dobe ocitla aj na balkóne Buckinghamského paláca, kde pre ňu kráľ spravil drobné, no krásne gesto.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…