Pápež František vedie dvojaký život, v noci pomáha bezdomovcom
Dobré noviny
Dobré noviny

Pápež František vedie dvojaký život, v noci pomáha bezdomovcom

Pápež František je priam studnicou prekvapení. Aj v tomto prípade ide príkladom nielen svojim podriadeným.

VATIKÁN 16. decembra - Už pred niekoľkými svet prekvapila informácia, že hlava katolíckej cirkvi opäť našla netradičný spôsob, ako pomáhať tým ľuďom, ktorí už stratili často aj poslednú nádej. 

Chudobným ľuďom či bezdomovcom tak na žiadosť pápeža po nociach pomáha arcibiskup Konrad Krajewski spolu s príslušníkmi Švajčiarskej gardy. Krajewski patrí pritom medzi najbližších spolupracovníkov rímskeho biskupa a na starosti má práve spravovanie almužien.

Len za jednu noc tak arcibiskup so svojimi pomocníkmi nakŕmi stovky hladných ľudí. 

„Predovšetkým biedni ľudia potrebujú, aby ich niekto vypočul. A keď počujú, že sme z Vatikánu, ich srdcia sa otvoria ešte viac," hovorí Krajewski.

Podľa internetového serveru ww.huffingtonpost.com sa však zdá, že Krajewski zrejme nie je jediným vysoko postaveným cirkevným predstaviteľom, ktorý sa po nociach „túla“ rímskymi uličkami.

„Príslušníci Švajčiarskej gardy potvrdili, že pápež sa odvážil prezliecť za bežného kňaza, aby sa v noci stretol s mužmi a ženami bez príbytku,“ cituje Huffington Post hodnoverný zdroj.

Takéto tvrdenie pritom neodmietol ani arcibiskup Krajewski.

„Vždy, keď mu poviem, že v noci vyrážam do mesta, je tu veľké riziko, že sa ku mne pridá,“ odpovedal na jednu z otázok novinárov.

Priamej odpovedi, či sa teda k nemu pápež František naozaj pridáva, sa však Krajewski vyhol. „Ďalšiu otázku poprosím,“ reagoval tajomne arcibiskup.

Nebol to pritom ojedinelý prípad, kedy sa hlava katolíckej cirkvi rozhodla pomôcť bežným ľuďom. Menšiu finančnú hotovosť poslal napríklad žene, ktorej ukradli peňaženku, či rodine, ktorej umiera dieťa.

Známy je však aj prípad 18 mesačného dievčatka Noemi Sciaretta, ktorá trpí  nevyliečiteľnou svalovou dystrofiou (ochabovaním svalov). Jej rodičia napísali rímskemu biskupovi žiadosť o pomoc v októbri.

O pár dní sa František ozval priamo jej otcovi a onedlho nato sa celá rodina stretla vo Vatikáne priamo s pápežom, ktorý priamo na Námestí Sv. Petra požiadal desiatky tisíc prítomných veriacich o chvíľu ticha a modlitby pre malú Noemi.

„Bolo to veľmi emotívne stretnutie. Pápež František bol neuveriteľne blízko k Noemi. Mohli sme sa s ním rozprávať a spolu sa modliť za Noemi. Bol to veľký emocionálny dar,“ spomína si na túto nevšednú chvíľu otec 18-mesačnej Talianky.

Hlava katolíckej cirkvi tak pritom pokračuje v tom, čím sa preslávil ešte ako kardinál Jorge Bergoglio. Vtedy tiež často unikal do nebezpečných nočných ulíc vo svojej domovskej Argentíne. Aj tu si často delil jedlo s bezdomovcami, či len tak si s nimi posedel na ulici. Aj tým spôsobom im chcel prejaviť rešpekt a lásku.

Zdroj: aktualne.sk, spracované podľa: www.Huffingtonpost.com , www.abcnews.com

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…