Starostov gól nestačil Jugre na body, Záborský zmiernil prehru Ufy

V piatok si ďalšie tri body do tabuľky pripísal aj Sibir Novosibirsk, ktorý sa v zostave so slovenským bekom K. Kudročom postaral o dokonalý obrat na ľade lídra Východnej konferencie Barysu Astana.

Omsk 13. decembra (TASR) - Slovenský obranca Tomáš Starosta sa zapísal do štatistík piatkového duelu KHL 2013/2014 gólom v drese Jugry Chanty Mansijsk, ktorá však napokon podľahla na domácom ľade Amuru Chabarovsk 2:3.

Na snímke Tomáš Starosta Foto: TASR/Pavel Neubauer

Starosta si pripísal tretí presný zásah v prebiehajúcej sezóne v 35. minúte, keď vyrovnal na 2:2. Ani jeho gól však nakoniec nepomohol Jugre k bodom, keď sa o tesné víťazstvo Chabarovska postaral šesť minút pred koncom Jakub Petružálek.

Zo slovenských hokejistov bodoval v piatok aj Tomáš Záborský, ani jeho gól však nepomohol Ufe k bodom na ľade Severstaľu Čerepovec. Salavat Julajev prehral 3:5.

V piatok si ďalšie tri body do tabuľky pripísal aj Sibir Novosibirsk, ktorý sa v zostave so slovenským bekom Kristiánom Kudročom postaral o dokonalý obrat na ľade lídra Východnej konferencie Barysu Astana. Kazašský tím viedol v 34. minúte už 3:0, no Novosibirsk dvoma gólmi v závere druhej časti hry a ďalšími dvoma v tretej tretine dokonale otočil skóre a zvíťazil 4:3. Kudroč sa do štatistík kanadského bodovania nezapísal.

Hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili v úvodnom duelu piatkového programu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade nad Metallurgom Novokuzneck 3:2 a pripísali si tretie víťazstvo za sebou.

V tíme domácich sa predstavila aj dvojica Slovákov, obranca Ivan Baranka a útočník Štefan Rúžička. Kým prvý menovaný sa stal najvyťaženejším mužom duelu, keď na ľade strávil takmer 19 minút, druhý si za zápas pripísal jednu strelu do priestoru hosťujúcej bránky.

sumár:

Avangard Omsk - Metallurg Novokuzneck 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 23. Kalinin, 38. Pivcakin, 40. Kalinin - 32. Kartajev, 45. Martynov

Barys Astana - Sibir Novosibirsk 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly: 11. Starčenko, 19. Romanov, 34. Boyd - 38. Ignaťuškin, 40. Kopejkin, 47. Ignaťuškin, 57. Moňja

Avtomobilist Jekaterinburg - Admiral Vladivostok 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Jemelejev, 20. Simakov, 23. Jefimov, 26. Megalinskij, 45. Maľjuchin - 15. Kuznecov, 43. Bergfors

Jugra Chanty Mansijsk - Amur Chabarovsk 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 16. Kňazev, 35. STAROSTA - 4. Stepanov, 11. Klimčuk, 54. Petružálek

Lokomotiv Jaroslavľ - Neftechimik Nižnekamsk 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 8. J. Petrov, 32. Averin - 19. Jarullin, 46. Zdunov, 51. Belov, 60. Ljuduchin

Severstaľ Čerepovec - Salavat Julajev Ufa 5:3 (1:1, 0:0, 4:2)

Góly: 12. Dedunov, 41. Antipov, 45. Dedunov, 48. Kovyršin, 60. Stoljarov - 18. Hartikainen, 57. Chlystov, 60. ZÁBORSKÝ

Atlant Mytišči - Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 40. Lee

Spartak Moskva - AK Bars Kazaň 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 43. Volkov - 43. Obuchov, 47. K. Petrov

Dinamo Minsk - Dinamo Moskva 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Góly: 28. Materuchin, 41. Stas - 14. Barancev, 26. Komarov, 28. Karpov, 40. Gorovikov

Donbass Doneck - Viťaz Podolsk 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 10. Kašpar, 23. Nedorost, 35. Laine, 44. Kašpar, 56. Kiiskinen - 5. Selezňov, 30. Rozin, 36. Soloduchin

Dinamo Riga - Traktor Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 21. Wilson, 54. Redlihs