Spomínal rôzne ženy a ona si myslela, že je prelietavý. Martinka bola jedinou veľkou láskou Jána Kuciaka - Dobré noviny
Dobré noviny
Spomínal rôzne ženy a ona si myslela, že je prelietavý. Martinka bola jedinou veľkou láskou Jána Kuciaka

Spomínal rôzne ženy a ona si myslela, že je prelietavý. Martinka bola jedinou veľkou láskou Jána Kuciaka

 Ján Kuciak a Martina Kušnírová
Ján Kuciak a Martina Kušnírová — Foto: Archív MK

Oslovovali sa pekne - Janíčko a Martinka. Keď som na ňu ja zavolala Martina, hneď ma opravil, spomínala Zlatica Kušnírová.

Zamilovaná dvojica sa začala vášnivo bozkávať a svet okolo nich prestal existovať. Ďalšie dni sa stále držali za ruky, dávali si pusy a spolubývajúcim pripadali ako pubertiaci. Nepovedali si inak ako „Janko“ a „Martinka“ a stala sa z nich nerozlučná dvojica.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/104817431839380/photos/bc.AbqBKhBMl_gyReFvUbr3wa7uTBpn8uOz_z8ORZ1eLOKNcRpbvP3hg5ntiWasMlIS7vSRPrPZXqTvXzVN9xpUbM9ejgI_xkm1KRSdThBAFGGPwlW0-Bl1X4OeUfHp2_PQn9tJbVzDg3SSrIQPNOyDwmZP/350282623959525/?opaqueCursor=AbrmvyIvs6SiIMng9u7iKPxoe34HlueDWW2kUF_t5kq5jPihrXfIJddjS6oFbNBj8Ov3nV0awbulUYvjXBPfBkKyTRj86qIPBNBNxKaGWX8TaqRORaH7rMrjnvPIoPr5GyjCMtTlBua1SX7GNfrbPBWwWPr20spITIHPXbHg6JB_1hEZkMI_qveGg8xoP-L1N4gGRp6TFJ11MfWaLUE2OOIJM_R6QPiN4K1U3hby_fbWLxeZ_plC-GiG1A09ZawlHoa_ZSE5PpNrEb-Lap0WG9sm75kOR140JBXfk12fvkG9b5WcFu8_rpLHXuJ_lLAYZkF2YFE-RmbX5BbdgnU9HVqVgaVhJjLPIs5vwE4dvFK26mcuy9z_RPe00JSuDqTCkrDAr3747VGQ3gp3zBINKUQmv61TYV6Z4nSnwA-kZGnD_qWl_c4EjB5o78wLR4VH6GPZI98Wa4H5ZGkEx6RAUbolw_uH45aq5Ri_oS4W9pcqin9niOcXuV67jd5SCuLX6P5VNQL1SiNCRfrkPIfVuJCuzWyw-Qj2tiqYZ_sT5RRDIHk9HNsVer5oVm0a2F0AQQu7rXtimdH8349gXMWYBYTD

„Nikdy sa nehádali. Keď som sa ich na to pýtala, odpovedali: A na čom? Janko mi vravel, že keď povie niečo Martinka, ja viem, že má pravdu a ja ju počúvnem. A keď poviem niečo ja, aj Martinka mňa počúvne. Oslovovali sa pekne - Janíčko a Martinka. Keď som na ňu ja zavolala Martina, hneď ma opravil,“ spomínala Zlatica Kušnírová pre Plusku.

Vysnívaný dom

Martina kamarátkam povedala, že Janko sa jej páčil už od začiatku, bol rozumný, zaujímavo rozprával a vyznal sa v politike. Okrem toho sa jej páčilo, aký mal vzťah s rodičmi a najmä s mamou. Keď s ňou telefonoval, rozprával sa s ňou tak sladko, akoby bol stále jej malým synom. „To sa Martinke veľmi páčilo,“ povedala pre Aktuality Janova sestra Majka.

Po skončení školy bývali v podnájme v Bratislave i v Nitre a neskôr si kúpili spoločný domček vo Veľkej Mači. „Veľmi sa z toho tešili, ešte som im vravela, že si mali vziať väčší úver a kúpiť si nový dom, no Janko oponoval, že to by ho nebavilo, chcel mať na čom robiť a prerobiť si ho podľa svojich predstáv,“ uviedla Zlatica Kušnírová. Keď Janko hovoril o dome vo Veľkej Mači, vždy sa mu rozžiarili oči.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/krimitvjoj/photos/bc.AboC3P4qgN4z5OXTC9wobBgs3X1jyA--0vR-zhVw-ZukQlrkROpI3B6sOfPzAzVGO7sgTpEklCywTl4FN8zOJdh_lPvj2ZQ2ublfBstFAEU-CmGiDJk_4XZOwN-aaLoj1mnurX94I3T4WpJj4bmSrYfl/1864421937189891/?opaqueCursor=AbpG2u3yFFE6sXfXJbGdzcFDMEhtHmoXMP0zh2riEdEQaV7sZvnxiSNEAsGLm0MKdjzgc3g6OiGZULlMXlFQCNlxozBPRkvzYHe8tVdyVzQS1VIyxIc6_FbwjQb9rIkjC4MR94PcKp4zB64DtpZqvqYkgXlqPbKuH4Syrs0j5G4cSIKHwfJjtX5YMI0n4oNyAnxyk-XblCSR5rb6cDcxU18fqI85wbfrD-meSi4KzdvUETqB9DDzHNfHqp-mCBRSLQmWOwOnnZ3S_oLskexc8Wid5unexzJmSczwDzV695UVNZVoC-E-d3guds2mh1m2g2HHyX7rNvIoGXrsmgxT-o64Qg2sLjW4EP5hDrfUykE9zo9EKjaM3U6SkV6iuKeH7e1QUmFH8qlg39b7N8cIPpbmDzqq-v0vYr7e0DnqUNFBQzj_pg4poFrQfx5_iV4MBgzaK8ZCakuO1YTAF_tB91e1f4CoQ_70j3KMx8PYLR-kpz9NO31uhtawH2t8PZ3cjfkAbk24cOP09G3e6tRS2wj5KipE3nwa65JJJOKKRtpfKqa4uXhrTLlV0UxZEvRADdn94XqFMTV6HJfkdET7kZ1oce6o-rS5CT5r4Dbf3Yu9AXOCunL0b-6hXhM5x63NUNiIckKzfWmp9ourOVsdrKwvRQ64ymd55IXByFY8hPWFdg

„Keď ešte učil a prišiel zo školy, alebo keď prišiel z Aktualít, do večera pracoval na rekonštrukcii a večer si sadal k počítaču a pracoval na svojich článkoch, na ktoré doplatil,“ priznala Kušnírová.

V spánku jej meral prst

Janko ukazoval s hrdosťou dom aj kamarátom, vysvetľoval, ako ukladal kachličky a Martina zase ukazovala, kde bude v dome detská izba. To, že svoju budúcnosť plánovali spolu, potvrdila aj cesta do Gruzínska, kde Janko chcel požiadať Martinku o ruku.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 2 / 4

Už ste čítali?

Deti v škôlkach si namiesto tetovaní všímajú záujem učiteliek. S "pančelkou" Broňou sa nikdy nenudia.

Broňa z detského klubu, kde sú učiteľky potetované: Deti ani rodičia to neriešia, za výzor sa nemá trestať

Detský klub 21. storočia ľudí za výzor netrestá. Učiteľky s výrazným…

V lete majú na Taiwane mesiac duchov.

Dominika žila na Taiwane: Návšteva u veštca ma prekvapila. Ľudia si k nemu nechodia po odpovede ako my

Na prelome júla a augusta treba byť na ostrove nanajvýš obozretný.

Daniel Hassan.

Sudánsko-slovenský lekár Daniel Hassan: Mojím vzorom bol primár Blažej z Nemocnice na okraji mesta

Najkrajších 10 rokov života vraj prežil v hospici s nevyliečiteľne chorými…

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…