Oddýchnutý Nadal ide do Londýna obhájiť zlato
SITA
SITA

Oddýchnutý Nadal ide do Londýna obhájiť zlato

Rafael Nadal má o to väčšiu motiváciu, že tenisové súťaže pod piatimi kruhmi sa v Londýne uskutočnia práve na wimbledonskej tráve.

MADRID 18. júla - Španielsky tenista Rafael Nadal 28. júna šokujúco prehral už v 2. kole Wimbledonu s Čechom Lukášom Rosolom a následne pre zdravotné problémy zrušil prestížnu exhibíciu proti Srbovi Novakovi Djokovičovi, ale bude včas pripravený na obhajobu olympijského zlata z Pekingu 2008.

Jedenásťnásobný grandslamový šampión Nadal má o to väčšiu motiváciu, že tenisové súťaže pod piatimi kruhmi sa v Londýne - od 28. júla - uskutočnia práve na wimbledonskej tráve v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu.

"Olympijské hry sú najvýznamnejším športovým podujatím bez ohľadu na dané odvetvie. Všetci ich vnímame ako najvýnimočnejšie. Aj pre mňa vždy boli úžasným zážitkom," cituje internetová stránka Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) Nadala.

Regenerácia ide podľa plánov

Dvadsaťšesťročnému ľavorukému Malorčanovi sa po zisku už siedmeho titulu na Roland Garros v Paríži ozvali kolená, mal by však byť včas v poriadku nielen na nesenie španielskej vlajky na slávnostnom otvorení 27. júla: "Lekári pri vyšetreniach po Wimbledone dospeli k názoru, že ide o tendinitídu, a odporučili mi 15-dňový oddych. Okamžite som začal s liečebnými procedúrami rozvrhnutými tak, aby som dosiahol hlavný cieľ - byť včas a dostatočne pripravený na olympijské hry v Londýne."

´Rafa´ naposledy v sobotu prostredníctvom svojej oficiálnej facebookovej prezentácie oznámil, že regenerácia napreduje podľa plánov.

Atény mu nevyšli

Nadal hral už na OH 2004 v Aténach, ale len vo štvorhre po boku svojho mentora Carlosa Moyu: neuspeli už v 1. kole deblovej súťaže proti brazílskemu páru André Sá, Flavio Saretta.

"Asi som utvoril rekord v krátkosti pobytu v dejisku. V sobotu večer som sa v poľskom Sopote radoval z môjho premiérového titulu, v nedeľu som prehral v Aténach a hneď som cestoval domov," s úsmevom skonštatoval.

Nadal v čínskej metropole o štyri roky neskôr postupne prekonal Taliana Potita Staraceho, Austrálčana Lleytona Hewitta, Rusa Igora Andrejeva, Rakúšana Jürgena Melzera, spomenutého Srba Novaka Djokoviča a Čiľana Fernanda Gonzáleza: "V Pekingu som bol už týždeň pred začiatkom. Naplno som si teda užil atmosféru v olympijskej dedine s kamarátmi a kolegami zo širokej športovej obce. Bolo to skvelé."

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…