Dobré noviny
VIDEO: Hviezdny raper a spevák sa spojili, aby zburcovali Slovákov. Nový hit upozorňuje na dôležitú vec
Inzercia
Inzercia

VIDEO: Hviezdny raper a spevák sa spojili, aby zburcovali Slovákov. Nový hit upozorňuje na dôležitú vec

Pieseň sa stáva oficiálnou hymnou McDonald’s Trash Patrols.
Pieseň sa stáva oficiálnou hymnou McDonald’s Trash Patrols. — Foto: Peter Frolo

Spoločnosť McDonald's spojila sily so spevákom Thomasom Puskailerom a rapperom Majselfom, ktorí spolu naspievali nový a chytľavý tanečný hit s názvom Čistý vibe.

Spoločnosť McDonald's spojila sily so spevákom Thomasom Puskailerom a rapperom Majselfom, ktorí spolu naspievali nový a chytľavý tanečný hit s názvom Čistý vibe. Verejnosti ho na sociálnych sieťach predstavil Thomas Puskailer, ktorý so spoločnosťou dlhodobo spolupracuje v rámci vzdelávacieho projektu ECO TOUR. Nová pieseň sa stáva oficiálnou hymnou McDonald’s Trash Patrols, upratovacích hliadok zložených zo zamestnancov tejto reštauračnej siete.

Skladba Čistý vibe už v prvej slohe pozýva ľudí k zapojeniu sa do upratovania svojho okolia. Zároveň vzdáva hold všetkým zamestnancom McDonald’s, ktorí pravidelne prispievajú k čistejšiemu prostrediu nielen v okolí reštaurácií. Chytľavý refrén poslucháčom odkazuje, že vďaka „čistému vibe“ môžu aj oni robiť život jednoducho lepším, ako kedykoľvek predtým.

Hit na sociálnych sieťach predstavil Thomas Puskailer.
Hit na sociálnych sieťach predstavil Thomas Puskailer. Foto: Lexis Production

Spevák a moderátor Thomas Puskailer neskrýva svoje nadšenie z účasti na tomto špeciálnom hudobnom projekte: „Spoločnosť McDonald’s je podporovateľom môjho vzdelávacieho projektu Eco Tour, ktorý je zameraný na zvyšovanie informovanosti o udržateľných riešeniach a recyklácii. Preto ma veľmi potešilo, keď ma Mekáč oslovil na ďalšiu spoluprácu k tejto dôležitej téme. Ak si chceme zachovať krásy našej planéty a žiť v čistote, musíme na tom pracovať už teraz a všetci spoločne. Vážim si, že sa do tohto špeciálneho projektu zapojil aj Majself a prispel tak k tvorbe piesne, ktorá podnieti ľudí nielen k tancu a spevu, ale aj k upratovaniu. Som naozaj hrdý, že sa práve tento song stal oficiálnou hymnou pre zmenu k lepšiemu.“

Skladba Čistý vibe dostala aj svoju vizuálnu podobu vo forme videoklipu, ktorý je už od 14. novembra 2023 dostupný na platforme YouTube. O jeho výrobu sa postaralo štúdio Lexis Production, pod taktovkou Pierre „Lexis“ Faba. Energickú hudbu k pesničke zložil Ronald Kanik, text piesne napísala talentovaná Nia a choreografiu do klipu navrhol Norbert Grofčík.

Skladba Čistý vibe dostala svoju vizuálnu podobu vo forme videoklipu.
Skladba Čistý vibe dostala svoju vizuálnu podobu vo forme videoklipu. Foto: Lexis Production

Líder v gastro segmente už dlhodobo podniká rôzne kroky, ktoré vedú k ekologickejším riešeniam a podporuje myšlienku udržateľnosti. Málokto vie, že zamestnanci McDonald’s triedia použité obaly po zákazníkoch v reštauráciách už viac ako 20 rokov, či to, že reštaurácie novej generácie sa vyznačujú mnohými modernými technológiami, ktoré výrazne prispievajú k úspore oleja a energie. Triedenie odpadu nielen v okolí reštaurácií je pre zamestnancov jednou z veľmi obľúbených aktivít. „Pravidelne sa snažíme našich zamestnancov, zákazníkov aj verejnosť motivovať k tomu, aby sa zaujímali o okolie, v ktorom žijú. V McDonald's si uvedomujeme, že každá vynaložená aktivita na podporu čistoty a udržateľnosti má obrovský význam. S ‚Čistým Vibom' sme chceli nielen osláviť prácu našich Trash Patrols, ale posilniť aj posolstvo, že každý z nás môže prispieť k lepšiemu zajtrajšku. Veríme, že si túto pesničku budú pospevovať tisícky našich zamestnancov a zákazníkov – pre nás je naozaj výnimočná,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre McDonald's v ČR/SR.

Kto sú Trash Patrols?

Upratovacie hliadky Trash Patrols sa skladajú zo zamestnancov McDonald's, ktorí sa starajú o čistotu prostredia. Pravidelne upratujú odpadky a neporiadok aj v širšom okolí miest či regiónu, kde spoločnosť McDonald’s pôsobí ako dobrý sused pre komunitu. Každoročne podporujú aj iniciatívy ako Upracme Slovensko a Naše mesto.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…