Cyklisti na Záhorí sa môžu radovať: Medzi Holíčom a Baťovým kanálom sa prejdú po novej cyklotrase - Dobré noviny
Dobré noviny
Cyklisti na Záhorí sa môžu radovať: Medzi Holíčom a Baťovým kanálom sa prejdú po novej cyklotrase
Jana Rujáková
Jana Rujáková

Cyklisti na Záhorí sa môžu radovať: Medzi Holíčom a Baťovým kanálom sa prejdú po novej cyklotrase

Medzi Holíčom a Baťovým kanálom vznikla nová cyklotrasa.
Medzi Holíčom a Baťovým kanálom vznikla nová cyklotrasa. — Foto: TASR - Henrich Mišovič, Martin Palkovič

Výstavba vyše šesť kilometrov dlhého úseku Moravskej cyklotrasy sa začala v januári tohto roka.

Milovníci cyklistiky si prídu po novom na Záhorí na svoje. Majú tam totiž novú cyklotrasu. Vyše šesť kilometrov dlhý úsek vznikol medzi Holíčom a Baťovým kanálom. Výstavba sa začala v januári 2023 a práce ukončili v septembri.

Cyklotrasa stála vyše 900-tisíc eur bez DPH a pre Trnavský samosprávny kraj ju vybudovala spoločnosť Eurovia SK, informovala TASR krajská samospráva.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2509565442550779&set=g.1719589758277564

Na bicykli až do Skalice

Trasa sa začína za Holíčom, vedie po korune ochrannej protipovodňovej hrádze rieky Morava a končí sa na úrovni prístaviska na konci Baťovho kanála pri meste Skalica. Moravská cyklotrasa prepája strategické medzinárodné cyklotrasy od Eurovelo 13 - Po stopách železnej opony s Baťovým kanálom, ktorý predstavuje významné centrum cestovného ruchu. Nachádza sa v blízkosti miest Holíč a Skalica a umožňuje mobilitu pracovných síl a cezhraničnú spoluprácu s regiónom Hodonín v Českej republike.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/batovkanal/photos/pb.100063745055498.-2207520000/3208670232557798/?type=3

Úsek Moravskej cyklotrasy je pokračovaním úseku Moravskej magistrály. Jeho celková šírka je tri a pol metra, pričom pozostáva z obojstranných zemných zatrávnených krajníc so šírkou 0,25 metra a tri metre širokej plochy pre prejazd cyklistov, upresnila hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková. V rámci stavebných prác sa na úseku odstránilo aj desať kusov starých oceľových rámp a osadili sa nové moderné rampy.

 

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Daniel Hassan.

Sudánsko-slovenský lekár Daniel Hassan: Mojím vzorom bol primár Blažej z Nemocnice na okraji mesta

Najkrajších 10 rokov života vraj prežil v hospici s nevyliečiteľne chorými…

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Fotograf Miroslav Ondruš a jeho snímka, ktorá ohúrila verejnosť.

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Seriálový Juan s milovanou Broňou a ich spoločnou dcérkou / Mario Cimarro v Dobrých novinách a Dobrom rádiu

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…