Dobré noviny
Budem radšej sama, ako osamelá s niekým. Zuzana Mauréry sa cíti byť úplná bez muža aj bez detí
Simona Gálová
Simona Gálová

Budem radšej sama, ako osamelá s niekým. Zuzana Mauréry sa cíti byť úplná bez muža aj bez detí

Zuzana Mauréry
Zuzana Mauréry — Foto: Profimedia

Nič neplánujem, nič neorganizujem, ale čakám, pretože viem, že to príde, povedala o čakaní na toho správneho partnera.

Pred niekoľkými mesiacmi sa hitom stal seriál o mladej Trebičovčanke Ivete. Jedným z dôvodov bola aj svojrázna postava vdovy Diany, hlboko veriacej kresťanky z východného Slovenska, ktorá sa k viere všemožne snaží priviesť aj svoju roztopašnú dcéru Ivetu. Dianu v seriáli stvárnila jedna z najlepších slovenských herečiek Zuzana Mauréry, ktorá mnohé ženy inšpiruje nielen svojím talentom, ale aj single a bezdetným životom. Herečka, ktorá v sobotu 23. septembra oslavuje 55. narodeniny, otvorene hovorí, že aj bez dieťaťa môže byť žena úplná.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Reset Actors Management (@reset_actors)

Bufetárka v divadle

Rodená Bratislavčanka pochádza z muzikálnej rodiny. Jej otec Pavol Mauréry bol dlhoročným sólistom opery Slovenského národného divadla (SND) a jej mama Darina Markovičová sopranistkou spevoherného súboru niekdajšej Novej scény. Aj napriek tomu, že Zuzana vyrastala na doskách, ktoré znamenajú svet, po herectve či speve nikdy netúžila. „Chcela som byť bufetárkou v divadle, lebo som chcela byť pri jedle aj pri divadle,“ spomínala v rozhovore pre Korzár Zuzana Mauréry, ktorá vraj ako dieťa v poslušnosti pri jedle nemala konkurenciu.

„Vždy som dostala k stolíku nejaké „momentálne vychudnuté dieťa“, ktoré sa vraj pri mne malo naučiť jesť,“ prezradila pre SME Zuzana, ktorá nakoniec sen o bufetárke zavrhla a chcela sa stať letuškou. Jej otec bol totiž šesť rokov sólistom Opery v Košiciach, kam za ním cestovala letecky. „Aby ma občas videl, posielali si ma rodičia lietadlom. Letenky boli vtedy veľmi lacné. A keďže som cestovala sama, letušky ma rozmaznávali a to sa mi nesmierne páčilo,“ hovorila pre idnes.cz.

Mohla z nej byť informatička

Po ukončení základnej školy sa prihlásila na matematicko-fyzikálne gymnázium so zameraním na informatiku a od budúcej hereckej kariéry bola na míle vzdialená. Stačilo vtedy len málo a mohla robiť niečo úplne iné.

„To bola len skúška správnosti, že tadiaľto cesta nevedie. Šla som do toho, aby som sa utriasla v tom, čo chcem vlastne robiť,“ spomínala pre joj.sk Zuzana, ktorá sa nakoniec rozhodla ísť v stopách svojich rodičov. Jej vášňou sa stala hudba, divadlo a najmä muzikály. „Všetko som to mala v sebe a aby som mohla robiť muzikál. Išla som študovať herectvo,“ hovorila.

Študentská láska

Po skončení VŠMU sa jej poradilo dostať do Radošinského naivného divadla, ktoré vždy spája herectvo so spevom a tancom. Zuzana Mauréry sa vtedy cítila, ako keby našla druhý domov.

 „Zrazu som zistila, že sa mi pri hraní nepotia ruky tak ako na škole, ale že je to veľká sranda... Cítila som sa medzi nimi ako doma. Veď som tam potom ostala desať rokov,“ prezradila herečka, ktorá vďaka svojej profesii spoznala aj svojho prvého manžela, choreografa a divadelníka Ondreja Šothu.

Manželstvo ju poznačilo

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…