Dobré noviny
Popáleniny mala na 93 percentách tela. Hrdinská mama sa vracala do horiaceho domu, kým nezachránila šesť detí
Tímea Gurová
Tímea Gurová

Popáleniny mala na 93 percentách tela. Hrdinská mama sa vracala do horiaceho domu, kým nezachránila šesť detí

Šesťnásobná mama sa stala hrdinkou.
Šesťnásobná mama sa stala hrdinkou. — Foto: Instagram/Emma Schols

Odvážna a obdivuhodná žena v sebe našla silu bojovať.

Mama hrdinka - takto volajú Švédku Emmu Scholsovú nielen médiá, ale aj blízka rodina. Mama šiestich detí totiž v bezvýchodiskovej situácii v sebe našla obrovskú silu. Napriek neskutočnej bolesti riskovala život, aby zachránila všetky svoje deti. Po takmer troch rokoch od udalosti sa rozhodla prehovoriť o druhom veľkom víťazstve. Podarilo sa jej vrátiť znova do života a začať úplne od začiatku.

Chvíľa, ktorá im zmenila život

Počas jednej septembrovej noci sa Emma Scholsová prebudila a niečo sa jej nezdalo. Cítila dym, ktorý smeroval zo spodného poschodia domu. Uvedomila si, že práve tam spia jej dvaja malí synovia. Ponáhľala sa dole za nimi a v hlave mala iba jedinú myšlienku – dostať ich čo najrýchlejšie von. Tým, že otvorila vchodové dvere, pustila do horiaceho vnútra ďalší kyslík. Nastala explózia a oheň masívne zosilnel.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/SpookifyCreepyPasta/posts/emma-schols-saved-all-of-her-6-kids-from-their-burning-home-running-room-to-room/1165331670665807/

„Hodila som sa na chlapcov ako štít, aby sa nezranili. Cítila som, že mi horí celý chrbát, ale pokračovala som ďalej. Chlapcov som vyniesla von a vrátila som sa dovnútra. Dvere som zamkla, aby sa náhodou nevrátili. Boli veľmi vystrašení,“ opisovala Emma priebeh udalosti. Krikom prebudila aj ostatné deti a prikázala im ísť na balkón. Celé schodisko už bolo v plameňoch, ale potrebovala sa dostať za ostatnými ratolesťami.

Ak tam je, tak nežije

Deväťročná dcéra vyskočila z balkóna a aby utekala k susedom privolať pomoc. Najstarší 11-ročný syn sa medzitým snažil spustiť rebrík, aby sa aj ostatní mohli dostať von. „Boli v úplnom šoku. Keď som prišla na balkón, krvácala som a mala som otvorené popáleniny po celom tele. Koža na hrudi mi začala odpadávať a vlasy som mala na uhoľ spálené,“ opisuje. Vtom si však uvedomila, že jej najmladšia iba ročná dcéra je stále vnútri. Bola presvedčená, že ak je stále tam, nemohla prežiť.

Aj napriek tomu sa však musela po ňu vrátiť. Ostatné deti ju prosili, aby sa do ohňa už nevracala. Nedala sa odbiť. Plazila sa smerom do spálne. „Dym bol veľmi hustý a ťažko sa mi dýchalo. Videla som, ako stojí v spálni vo svojej postieľke a plače. Zrazu som dostala obrovskú silu, postavila som sa na nohy a vyniesla ju na balkón,“ hovorí o svojom hrdinskom výkone. Tam ich už čakal syn aj s ukotveným rebríkom. Zniesla malú Mollie na zem a pri poslednom kroku sa zrútila.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…