Dlhé roky bojoval s drogami, no zvíťazil. Mickey Rourke za svoj návrat vďačí milovaným psom aj kňazovi

Pôvodne chcel byť boxerom, no zranenie ho o túto možnosť pripravilo. Nakoniec sa Mickey Rourke stal slávnym hercom.
Predtým, než Mickey Rourke začal svoju kariéru v Hollywoode, sa venoval boxerským zápasom. Filmové plátno dobyl v 80. rokoch minulého storočia najmä vďaka účinkovaniu v snímke 9 a 1/2 týždňa, no počas svojho života zvádzal boj s osobnými démonmi, ktorí mu takmer zničili kariéru. Našťastie, napokon to zvládol. Mickey Rourke sa v sobotu 16. septembra dožíva 71 rokov.
Začiatky aj s erotikou
Philip Andre „Mickey“ Rourke Jr. sa narodil 16. septembra 1952 v americkom meste Schenectady do írsko-francúzskej rodiny. V mladosti sa aktívne venoval boxovaniu, ale tento šport kvôli zraneniu zanechal. Napokon ho zlákalo herectvo. V celovečernom filme debutoval v roku 1979 menšou úlohou vo vojnovej komédii s názvom 1941.
Vedľajšiu postavu stvárnil aj v historickej dráme Stevena Spielberga Nebeská dráma (Heaven's Gate, 1980) či v thrilleri Žiar tela (Body Heat, 1981). Ako sukničkára a hazardného hráča ho diváci mohli vidieť v snímke Bistro (Diner, 1982) a do filmu Dravé ryby (Rumble Fish) ho v roku 1983 obsadil režisér Francis Ford Coppola.
Výraznú pozornosť na seba umelec upútal vďaka erotikou nabitému filmu 9 a 1/2 týždňa (Nine 1/2 Weeks), v ktorom sa predviedol spolu s Kim Basinger. Po boku Roberta De Nira si súkromného detektíva zahral v mysterióznom thrilleri Angel Heart (1987).
Problémy s drogami
Do role básnika, ktorý hľadá útočisko v alkoholovom opojení sa prevtelil v trpkej komediálnej dráme Štamgast (Barfly, 1987). V roku 1988 sa diváci dočkali filmu Homeboy. Mickey Rourke v ňom zosobnil boxera, ktorý v snahe získať peniaze riskuje svoj vlastný život. Do typovo odlišnej hereckej polohy sa dostal ako svätý František z Assisi v životopisnej dráme Francesco (1989).
Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.