Dobré noviny
Lichtenštajnsko sme rozobrali gólovým hurikánom v úvode. Obrancovi Hanckovi sa podarilo niečo nevídané
TASR
TASR

Lichtenštajnsko sme rozobrali gólovým hurikánom v úvode. Obrancovi Hanckovi sa podarilo niečo nevídané

— Foto: TASR/Martin Baumann

Najbližšie sa zverenci Francesca Calzonu predstavia v piatok 13. októbra na pôde lídra skupiny v Porte.

Slovenská futbalová reprezentácia potvrdila úlohu favorita a v pondelkovom zápase kvalifikácie ME 2024 zvíťazila na Tehelnom poli nad Lichtenštajnskom 3:0. Odpor outsidera zlomili domáci tromi bleskovými gólmi, presný zásah obrancu Dávida Hancka z 10. sekundy bol dokonca najrýchlejší v histórii národného tímu.

Ďalší zápas bude u favorita

Dalšie pridali už zakrátko Ondrej Duda a Róbert Mak. S 13 bodmi patrí Slovákom druhé miesto v tabuľke J-skupiny s päťbodovou stratou na Portugalsko a trojbodovým náskokom pred tretím Luxemburskom.  Najbližšie sa zverenci Francesca Calzonu predstavia v piatok 13. októbra o 20.45 SELČ na pôde lídra skupiny v Porte.

O tri dni neskôr ich čaká duel v Luxembursku (pondelok 16. októbra o 20.45 h v Luxemburgu). Kvalifikačné boje uzavrú zápasmi s Islandom (štvrtok 16. novembra o 20.45 h v Bratislave) a v Bosne a Hercegovine (nedeľa 19. novembra o 20.45 h v Zenici). Na ME v Nemecku postúpia prvé dva tímy z desiatich skupín a tri z Ligy národov.

6. kolo kvalifikácie ME 2024:

SLOVENSKO - Lichtenštajnsko 3:0 (3:0)

Góly: 1. Hancko, 3. Duda, 6. Mak, ŽK: Tomič, Hrošovský, De Marco - Wieser, rozhodovali: Van Der Eijk - Honig, Zulien (všetci Hol.), 13.679 divákov.

SR: Dúbravka - Tomič (69. Pekarík), Gyömbér, Škriniar, Hancko (86. De Marco) - Duda (77. Bero), Lobotka (77. Hrošovský), Bénes - Mak (69. Tupta), Boženík, Haraslín

Lichtenštajnsko: Büchel - Beck, Traber, Malin (90. Marxer) - S. Wolfinger (63. Meier), Lüchinger (90. Haas), Wieser, Sele, Göppel - Saglam (72. Schlegel), Salanovič (63. Netzer)

Slováci nastúpili s piatimi zmenami v základnej zostave v porovnaní s piatkovým šlágrom proti Portugalsku (0:1). Lepší štart do zápasu si ani nemohli želať a asi ani sami neverili, že po trápení vo Vaduze budú v domácej "odvete" viesť v 6. minúte trojgólovým rozdielom. Už v desiatej sekunde po rýchlej akcii a šikovnom predĺžení lopty v podaní Boženíka otvoril skóre Hancko prelobovaním brankára Büchela, čím sa postaral o najrýchlejší gól v histórii slovenskej reprezentácie.

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…