Dobré noviny
Jej posledným želaním bolo opäť vidieť syna. Väzeň Michal sa vďaka záchranárom mohol rozlúčiť s mamičkou
Simona Gálová
Simona Gálová

Jej posledným želaním bolo opäť vidieť syna. Väzeň Michal sa vďaka záchranárom mohol rozlúčiť s mamičkou

Takto vyzeralo emotívne stretnutie
Takto vyzeralo emotívne stretnutie — Foto: Facebook/Sanitka splněných přání

Zdravotníci zo Sanitky splnených prianí priznali, že išlo o jedno z najemotívnejších prianí a stretnutí.

„Možno chyba, ktorá sa nedá zvrátiť, možno zle nastavené životné hodnoty alebo len zúfalé riešenie zúfalej situácie... Ťažko súdiť.“ Takto okomentovali veľmi emotívne stretnutie pána Michala, ktorý po šiestich rokoch strávených za vysokými múrmi a ostnatým drôtom opäť stretol svoju mamičku. Tú z Prachatického hospica do väznice s najvyšším stupňom stráženia odviezla česká Sanitka splnených prianí.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0F7CgfS4osjL8SPdSu3hFwAf3kfdw5s7ns8f1YJU87QQsGeiH1xCpaa6Z7FnVPaprl&id=100091684667403

Bála sa, že ho už neuvidí

Michalova mama sa bála, že pre vážnu diagnózu svojho syna už nikdy neuvidí na vlastné oči, neobjíme, nerozlúči sa s ním. Ako uviedla na sociálnych sieťach Sanitka splnených prianí, bolo to jej najväčšie a posledné prianie, ktorá mala a vďaka zdravotníkom sa dočkala. „Keď nie teraz, tak už nikdy,“ hovorila Michalova mamička. Pri stretnutí so synom neskrývala slzy smútku aj radosti.

Zakladateľka a koordinátorka projektu Petra Homolová so svojimi kolegami naložili chorú ženu ráno do špeciálnej sanitky a záchranári sa vôbec prvýkrát vydali na návštevu niekoho, kto si odpykáva svoj trest vo väzení.

„Michal P. vykonáva šesťročný trest odňatia slobody a do konca trestu mu chýbajú ešte dva roky. Aj keď sa blíži termín prejednávania žiadosti o podmienečnom prepustení, so svojou mamičkou by sa na slobode rozlúčiť už nestihol,“ povedala pre Deník hovorkyňa väznice Petra Bělíková. Podľa nej je Michal bezproblémový odsúdený, ktorý počas pobytu vo väzení plnil všetky svoje povinnosti. „Dnešná návšteva chorej mamičky je aj určitou formou odmeny,“ vysvetlila.

Slzy radosti aj smútku

Zdravotníci zo Sanitky splnených prianí priznali, že išlo o jedno z najemotívnejších prianí a stretnutí. „Ťažko sa vcítiť do myšlienok oboch vzájomne sa milujúcich, keď posledné stretnutie v živote prebieha v takomto prostredí. Asi výčitky, asi ľútosť a možno aj strach o to, čo bude, až tu ten druhý nebude,“ odkázali zdravotníci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sanitka splněných přání (@sanitka_splnenych_prani)

Dojemný príbeh zaujal na sociálnych sieťach množstvo ľudí, ktorí ďakovali záchranárom, že sa vďaka nim väzeň Michal mohol rozlúčiť so svojou mamou. Mnoho komentujúcich priznalo, že pri čítaní neudržali slzy. „Pre mňa je to jedno z najemotívnejších splnených prianí. Priala by som im ešte nejaký čas spolu,“ odkázala v komentároch Daniela. „Klobúk dole, myslím, že pre pani to bol neskutočný zážitok a radosť, ktorú ste im mohli dopriať. Ďakujem vám za oboch,“ napísala Soňa.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…