Spevák Serj Tankian v Prahe predstaví Harakiri
SITA
SITA

Spevák Serj Tankian v Prahe predstaví Harakiri

Vstupenky budú stáť od 900 českých korún (v prepočte približne 35 eur) a na predaj budú od štvrtka 19. júla.

BRATISLAVA 17. júla - Americko-arménsky hudobník Serj Tankian, ktorý začiatkom júla vydal nový album Harakiri, 24. októbra vystúpi v pražskej Lucerne.

Vstupenky budú stáť od 900 českých korún (v prepočte približne 35 eur) a na predaj budú od štvrtka 19. júla na oficiálnej stránke Serja Tankiana. O deň neskôr ich začnú ponúkať aj siete Ticketpro a Ticketportal.

Tankianova tretia sólová štúdiovka Harakiri obsahuje celkovo 11 skladieb vrátane singlov Figure It Out, Cornucopia a Harakiri. Album si rodák z libanonského Bejrútu produkoval sám a nahrával ho vo svojom štúdiu v Los Angeles.

O master sa postaral Vlado Meller, ktorý v minulosti spolupracoval s Kanyem Westom a kapelami ako Metallica, Red Hot Chili Peppers či Beastie Boys. Pod nahrávkou sú podpísaní aj členovia Tankianovej sprievodnej kapely The F.C.C. (Flying Cunts of Chaos) - Dan Monti (gitara), Mario Pagliarulo (basgitara) a Troy Zeigler (bicie nástroje).

Štyridsaťštyriročný hudobník sa na novom albume opäť zameral na kritiku kapitalizmu, nadnárodných spoločností či nekultúrnych reality šou. V apríli v rozhovore pre magazín Loudwire vysvetlil, prečo sa album volá práve Harakiri, čo je japonský výraz pre istú formu rituálnej samovraždy.

"Rok 2011 sa začal ohňom. Nejaké decká v meste Piha na Novom Zélande odpaľovali ohňostroje, ktoré pristáli na pozemku môjho suseda a zapálili celý kopec. Vedel som, že to bude pekelný rok, a skutočne to tak bolo. O päť dní sa začali objavovať správy o vtákoch a rybách, ktoré na celom svete hromadne hynú. Toto znamenie mi neušlo. Rôzne tvory na zemi začali páchať hromadné harakiri. Vedia niečo, čo my o udržateľnosti životného prostredia nevieme? V ten deň som začal písať tento album," uviedol.

Nahrávka je podľa neho omnoho živšia ako predošlé a má punkový charakter ovplyvnený štýlmi ako goth, elektronikou či hudbou 80. rokov, nechýba tvrdý rock ani veľkolepé melodické skladby.

Serj Tankian sa preslávil ako spevák, skladateľ a klávesák rockovej kapely System of a Down. S touto skupinou, ktorá má na konte hity ako Chop Suey!, Toxicity či B.Y.O.B., vydal päť štúdiových nahrávok, pričom Toxicity (2001), Mezmerize (2005) a Hypnotize (2005) sa dostali na vrchol amerického albumového rebríčka Billboard 200.

Ako sólový interpret pred spomínanou novinkou Harakiri vydal štúdiovky Elect the Dead (2007) a Imperfect Harmonies (2010) a single ako Empty Walls či Sky Is Over. Hudobný magazín Hit Parader ho zaradil na 26. miesto svojho rebríčka 100 najlepších metalových spevákov všetkých čias.

Čo sa týka kapely System of a Down, Tankian v máji magazínu Billboard potvrdil, že zatiaľ nepracujú na nových piesňach, no keď príde ten správny čas, vrátia sa spolu do nahrávacieho štúdia.

Informácie zverejnili webstránky www.t-music.cz a www.loudwire.com.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…