O stovku od štátu zadarmo nemá záujem takmer nikto a čas sa kráti. Ak ju chcete, treba spraviť toto

Na čo je určených sto eur od štátu?
O inflačnú pomoc z tretieho balíka v podobe sto eur doposiaľ požiadalo 5788 ľudí. Úrady práce začali prijímať žiadosti na začiatku mája od občanov, ktorí nedostali dotáciu v rámci prvého či druhého balíka pomoci. Ak medzi nimi chcete byť aj vy, poponáhľajte sa. Urobiť tak môžete iba do konca júla.
Ako o ňu požiadať?
Najviac žiadostí o dotáciu prišlo na úrady v Rimavskej Sobote, Košiciach, Bratislave, Lučenci a Prešove. „Všetky potrebné informácie o tom, kto má na dotáciu nárok a ako o ňu požiadať, sú dostupné na internetových stránkach ústredia práce. Okrem internetu sa môžu ľudia s dôverou obrátiť aj na pracovníkov úradu práce. O inflačnú dotáciu je potrebné požiadať na svojom úrade práce najneskôr do konca júla,“ priblížil generálny riaditeľ Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVR) Karol Zimmer.
Jednorazová dotácia vo výške 100 eur je určená na pokrytie zvýšených výdavkov napríklad na bývanie, energie či stravu. Požiadať o ňu môžete na stránke Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Pre občanov, ktorí sa nedostali k jednorazovej dotácii v rámci prvých dvoch balíkov, pripravil rezort práce tento tretí balík inflačnej pomoci.
Ďalšie informácie
Ústredie zároveň informovalo, že počet poberateľov pomoci v hmotnej núdzi v máji medzimesačne klesol o 1655 ľudí. Oproti situácii pred pandémiou COVID-19 je viditeľný aj posun v správaní nezamestnaných.
Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/mpsvrsr/posts/pfbid02UtN9SpE1a19NxyVS2NJ6BvTAz556cop76QXRCYMfXo7s6mpemiLY259eEzJfzQgfl
„V máji 2019 bol počet uchádzačov o zamestnanie poberajúcich pomoc v hmotnej núdzi vyšší než teraz, a to o 3351 osôb. Trh práce v súčasnosti ponúka viac príležitostí pre nezamestnaných, napríklad aj vďaka sezónnym prácam, čím sa znižuje počet poberateľov pomoci v hmotnej núdzi,“ zhodnotil výskumný pracovník Inštitútu pre výskum práce a rodiny Rastislav Bednárik.