Stále sme v hre! Slovenskí hokejisti ukázali obrovské srdce a v dôležitom zápase porazili Nórov
Pavol Hirka, TASR

— Foto: TASR/Martin Baumann

Hokejisti podali proti Nórom dobrý výkon.

Boli to však Slováci, ktorí otvorili skóre. V 4. minúte prešiel po pravej strane do pásma Regenda, vyhral súboj pri mantineli, prihral Pánikovi a ten spoza bránky našiel kapitána Hrivíka - 1:0. Bola to prvá strela tímu na bránku. V 7. minúte prešiel obranca Engeland Andersen z vlastného pásma až pred Škorvánka, ktorému opäť pomohla žŕdka. Inak však Slováci súpera takmer do ničoho nepúšťali, mali lepší pohyb a boli silnejší v súbojoch.

Trojgólová prvá tretina

Navyše mali výbornú efektivitu, keď z ôsmich striel premenili až tri na góly. V 8. minúte sa po Rosandičovej strele presadil z dorážky Cehlárik a v 16. minúte predviedol svoju rýchlosť Lantoši, ktorý prešiel po pravej strane a vyšla mu kľučka na bekhend - 3:0. Ešte predtým mali prečíslenie Hudáček s Cehlárikom a prvý menovaný mohol skórovať aj v závere tretiny pri presilovke, no nevyšlo mu zakončenie.

Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Róberta Lantošiho (druhý vľavo) na 3:0 proti Nórsku. Foto: TASR/Martin Baumann

Druhé dejstvo odštartovalo vlažne, v nízkom tempe a Slovensko dalo súperovi príliš veľa priestoru. Trest prišiel v 24. minúte, keď za bránkou nepokryli T. Olsena ani Berga-Paulsena, ten prihral Vikingstadovi medzi štyroch súperov, ktorí jeho pohyb vôbec nezachytili - 1:3.

Škorvánek mal plné ruky práce

Toto varovanie nestačilo, v 25. minúte fauloval Ivan a T. Olsen takmer vyrovnal. Skóre sa nezmenilo ani na druhej strane, keď v závere oslabenia ušiel Pánik, ale nevyšiel mu blafák medzi nohy. V úvodných minútach druhej časti sa zranil Grman a Slovensko tak hralo na siedmich bekov.

Viac si môžete prečítať na ďalšej stránke.