Po vážnej autonehode sa druhýkrát narodil. Komentátor Pavol Gašpar nevynechal majstrovstvá ani s barlou
Simona Gálová
Simona Gálová

Po vážnej autonehode sa druhýkrát narodil. Komentátor Pavol Gašpar nevynechal majstrovstvá ani s barlou

Pavol Gašpar išiel akurát z finálového zápasu vo Zvolene proti Košiciam, keď do auta, v ktorom sedeli ďalší dvaja členovia športového tímu, vpálil v plnej rýchlosti mladý vodič. 

Komentátor Pavol Gašpar s Borisom Valábikom. — Foto: Instagram - @pavol.gaspar ; TASR - Jakub Kotian

„Švédi sú stále v našom obrannom pásme. A teraz sa puk konečne odrazil k nám. Pánboh zaplať aj za tieto dary.“ To je len jedna z mnohých hlášok športového komentátora Pavla Gašpara, ktorého hlas automaticky evokuje majstrovstvá sveta v hokeji, a to aj napriek tomu, že sám nikdy hokej nehral.

Už od roku 2004, keď na majstrovstvách sveta slovenskí hokejisti vykorčuľovali na ľad, ich hlasom sprevádzal Pavol Gašpar, ktorý tento rok absolvuje svoj 20. šampionát v rade. Majstrovstvá nevynechal ani vtedy, keď sa zotavoval z vážnej autonehody. 

Mohol hádzať kladivo na olympiáde

Behal, vrhal guľou, hádzal kladivo a hrával aj futbal. Pavol Gašpar sa narodil v Martine, kde sa už od detstva oddal športu, ktorý ho doviedol až na športové gymnázium do Banskej Bystrice. „Bolo to obdobie, keď som sa mohol tak trošku hrať na vrcholového športovca,“ prezradil pre MY Turiec Pavol Gašpar, ktorý sa chcel profesionálne venovať hodu kladivom.

„Zostalo mi to dodnes. Akýkoľvek domáci nástroj hádžem od seba preč, udržiavam úctivú vzdialenosť medzi sebou a pracovnými prostriedkami,“ smial sa v talkshow Petra Marcina Gašpar, ktorý bol v hode kladivom majstrom Slovenska v mládežníckej kategórii. V momente, keď pochopil, že na olympiádu sa pravdepodobne nikdy nedostane, tak mu zostala len úloha športového novinára.

Pod krídla si ho zobral Marcel Merčiak

Na žurnalistiku do Bratislavy ho zobrali až na druhý pokus, no smial sa, že ako správny atlét vedel, že prvým pokusom sa súťaž nezvykne vyhrávať. Už ako študent chcel zmysluplne vyplniť svoj čas, a tak začal pracovať vo verejnoprávnej televízii, kde sa pridal do športovej redakcie.

„Keďže z internátu v Mlynskej doline som videl priamo na budovu televízie, tak kam inam som mal zájsť?“ prezradil pre MY Turiec. V tom čase v televízii pracoval legendárny Ivan Niňaj, ktorý si Pavla podľa jeho slov adoptoval a stabilné miesto si vytváral aj Marcel Merčiak, ktorý bol pre mladšieho kolegu mentorom.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…