Triedny učiteľ Marek bol pre nich ako otec. Maturanti zo Sečoviec mu z peňazí na stužkovú zaplatili bilbord
Simona Gálová
Simona Gálová

Triedny učiteľ Marek bol pre nich ako otec. Maturanti zo Sečoviec mu z peňazí na stužkovú zaplatili bilbord

Krásne gesto. Hlavne v dnešnej dobe, kedy si snáď každý učiteľ minimálne raz za deň kladie otázku, či má táto práca vlastne zmysel, tlieskajú ľudia na sociálnych sieťach.

Maturanti z gymnázia v Sečovciach pred bilbordom pre triedneho učiteľa / Triedny učiteľ Marek Marjov — Foto: Facebook - Spojená škola Kollárova 17, Sečovce; Facebook - Marek Marjov

Maturantom pomaly začína akademický týždeň, ktorý vyvrcholí najväčšou skúškou dospelosti – ústnymi maturitami pred hodnotiacou komisiou. Do posledných dní učenia sa vrhli aj študenti osemročného gymnázia v Sečovciach, no ešte predtým urobili gesto, za ktoré im teraz tlieska celé Slovensko.

Ako informoval Nový Čas, štvrtáci si pre svojho triedneho učiteľa Mareka Marjova pripravili obrovské prekvapenie – vlastný bilbord s dojemným venovaním. „Ďakujeme pán učiteľ za najkrajších osem rokov,“ napísali na veľký bilbord študenti, ktorí ho zaplatili zo zvyšných peňazí, ktoré vyzbierali na stužkovú.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo?fbid=705168094946014&set=a.499719308824228

Bol pre nich ako druhý otec

Keď prišli žiaci pred ôsmimi rokmi prvýkrát do školy, triedny učiteľ Marek im povedal, že práve nastúpili na spoločnú loď a raz každý nastúpi na tú svoju. Dovtedy im bol podľa študentov ako ich druhý otec, ktorý ich toho naučil veľmi veľa. „Najlepší učiteľ akého som kedy mohla mať, patrí mu veľká vďaka za všetko, nie len čo nás naučil, no najmä za jeho obrovské srdce, oddanosť a priateľský úprimný prístup ku svojim študentom,“ uviedla na sociálnych sieťach študentka Kristína.

Študenti sa mu po ôsmich rokoch chceli poďakovať originálnym spôsobom, preto sa rozhodli, že z peňazí, ktoré im zostali zo stužkovej, zaplatia obrovský bilbord pri ich škole. Keď išiel vo štvrtok do práce, žiaci ho upozornili, aby bol pozorný, keď pôjde cez križovatku. Keď učiteľ uvidel bilbord, zostal bez slov.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10158381819997438&set=ecnf.692962437

Krásne gesto v ťažkej dobe

„Je to naozaj veľmi milé prekvapenie, a tak trochu aj zadosťučinenie, pretože niekedy si kladiem otázku, čo tým deťom dávam, respektíve čo som im dal. Zahrialo ma to pri srdiečku a osobne som presvedčený, že práca učiteľa má zmysel,“ odkázal pre Nový Čas učiteľ Marek Marjov, ktorí verí, že so svojimi študentami zostane naďalej v kontakte.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10160071981847438&set=a.429035222437

Teraz im praje najmä dobrý vietor do ich plachiet, no zároveň hovorí, že ich spoločná loď bude stále kotviť v prístave, do ktorého sa budú môcť vždy vrátiť.

Na sociálnych sieťach ľudia vyjadrili pochvalu nielen žiakom za ich geniálny nápad, no najmä učiteľovi, ktorí musí byť podľa nich dobrým človekom. „Krásne gesto. Hlavne v dnešnej dobe, kedy si snáď každý učiteľ minimálne raz za deň kladie otázku, či má táto práca vlastne zmysel. V tomto prípade určite má,“ napísala jedna z komentujúcich.

Iní zase uviedli, že bilbordy by si zaslúžili mnohí učitelia na Slovensku. „Mohol by sa rozšíriť po celom Slovensku a tak zviditeľniť tých pedagógov, ktorí si to za svoju prácu a prístup k mládeži ozaj zaslúžia,“ uzavreli komentujúci.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…