Dobré noviny
Slováci otestovali v Londýne olympijský kanál
SITA
SITA

Slováci otestovali v Londýne olympijský kanál

Slovenskí vodní slalomári chcú využiť každú príležitosť na tréning v Lee Valley White Water Centre.

LONDÝN 17. júla - V pondelok popoludní pricestovali do Londýna prví slovenskí športovci, ktorí tam budú štartovať na Hrách XXX. olympiády.

Vodní slalomári Michal Martikán, Jana Dukátová, Pavol a Peter Hochschornerovci so svojimi trénermi priamo z letiska išli do areálu Lee Valley White Water Centre, kde od 18.00 h miestneho času absolvovali prvý z hodinových tréningov, ktoré si ešte naplánovali do oficiálneho začiatku Hier.

„Technik Tomáš Martikán ich už čakal v areáli s loďami, ktoré sám viezol zo Slovenska autom. Všetko klapalo presne tak, ako chceli. V kanáli boli spoločne s Austrálčanmi, Francúzmi a Američanmi. Až po tréningu sa išli ubytovať do olympijskej dediny,“ poskytol informácie agentúre SITA športový riaditeľ Slovenského olympijského výboru (SOV) a zástupca vedúceho výpravy Roman Buček.

Už niekoľko dní sa v médiách objavovali informácie o problémoch s dopravou v britskej metropole.

„Našťastie, včera nič podobné nehrozilo. Naši slalomári sa bez problémov dostali aj do športového areálu a potom aj do dediny. Žiadne výhrady k ubytovaniu nemali, zdá sa, že je to všetko v poriadku. Myslím si, že úroveň ubytovania je vysoká, všetko, čo športovci potrebujú, majú k dispozícii. Po tejto stránke skutočne nie sú žiadne problémy,“ pokračoval zástupca vedúceho slovenskej výpravy v Londýne.

Slovenskí vodní slalomári chcú využiť každú príležitosť na tréning v Lee Valley White Water Centre. „V utorok majú dve tréningové jednotky, prvú predpoludním od 10.00, druhú popoludní od 15.00,“ doplnil športový riaditeľ SOV informácie o najbližšom programe slovenských reprezentantov. Spoločnosť v kanáli im budú robiť reprezentanti Argentíny, Číny, Česka, Ruska, Švajčiarska a Toga.

V pondelok podvečer pri prílete slovenskej výpravy vládlo v dejisku OH typické ostrovné počasie - bolo zamračené a sychravo. V utorok sa však prebudili do úplne iného rána.

„Počasie sa dnes ukazuje až neuveriteľne dobré, svieti slnko, ale je chladnejšie, ako sme my zvyknutí, je len okolo dvadsať stupňov. Športovcom to však určite vyhovuje viac ako horúčavy. Ďalší naši športovci prídu sem do Londýna v nedeľu 22. júla, keď majú naplánovaný prílet gymnasti Mária Homolová a Samuel Piasecký,“ dodal Roman Buček.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…