Čo pripravuje Brusel pre Slovensko? Pridajte sa k tisícom odberateľov bezplatného spravodajstva z EÚ
Inzercia
Inzercia

Čo pripravuje Brusel pre Slovensko? Pridajte sa k tisícom odberateľov bezplatného spravodajstva z EÚ

Portál EuropskeNoviny.sk okrem iného prináša aj živé vysielanie priamo z Európskeho parlamentu a Európskej komisie so simultánnym tlmočením do slovenčiny.

Spravodajský portál EuropskeNoviny.sk pôsobiaci na Slovensku, v Nemecku a Chorvátsku prináša možnosť bezplatného odberu spravodajstva priamo do vášho emailu. Stačí si kliknúť na tento odkaz, zadať email a raz týždenne dostanete do emailu prehľad top správ z prostredia EÚ, ktoré sa týkajú aj Slovenska. Upozorňujeme, že vzhľadom na legislatívu Európskej únie, je ešte potrebné tento odber potvrdiť kliknutím na odkaz, ktorý príde obratom v nasledujúcom emaili. Spravodajský portál Európskych Novín pravidelne prináša výsledky hlasovaní slovenských europoslancov. Aké novinky pripravuje Brusel a aký dopad to bude mať na Slovensko? Aj tieto informácie získate prihlásením sa na odber.

Portál EuropskeNoviny.sk okrem iného prináša aj živé vysielanie priamo z Európskeho parlamentu a Európskej komisie so simultánnym tlmočením do slovenčiny. Návštevníci môžu sledovať rokovania a zasadnutia z Bruselu a Štrasburgu naživo vo viacerých jazykoch, vrátane slovenského. Samozrejmosťou sú vyjadrenia slovenských europoslancov k pripravovanej legislatíve, videokomentáre, rozhovory, výsledky hlasovaní s vysvetlením pripravovanej legislatívy. Podtitul Európskych Novín na Slovensku, Brusel - Štrasburg - Bratislava napovedá smerovanie portálu. Rozumieme tomu, že vyznať sa v európskej legislatíve, schvaľovacom procese a pripravovaným zmenám dokáže byť náročné. Naša redakcia sa preto snaží prehľadne a zrozumiteľne komunikovať aj zložité témy.

Vedeli ste napríklad, že spaľovacie motory pre autá nemusia byť zakázané? Ich definitívny zákaz je iba mýtom. Podobne ako „zaručené“ informácie o tom, že predávať sa môžu iba rovné uhorky, výkonné vysávače si kvôli šetreniu nekúpite, Brusel nám zakáže hriankovače a fény, či najviac peňazí z európskeho rozpočtu ide na platy europoslancov a úradníkov. Takzvaný diktát Bruselu je iba obľúbený mýtus, ktorý sa pravidelne využíva v politickom boji. Prihlásením sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ získate prehľad o najdôležitejších témach založených na faktoch.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…