Hovoril jej, že by mohli ísť na dovolenku inde. Manželka Michaela Schumachera pri ňom stojí 28 rokov
Simona Gálová
Simona Gálová

Hovoril jej, že by mohli ísť na dovolenku inde. Manželka Michaela Schumachera pri ňom stojí 28 rokov

Krátko predtým, než sa to stalo, mi povedal, že sneh nie je optimálny, spomínala Corinna Schumacherová.

Michael Schumacher s manželkou Corinnou — Foto: Profimedia

Bol sedemnásobným majstrom sveta, no napriek tomu nedokázal odolať - neustále sa vracal na trať. V jednom momente si ale Michael Schumacher uvedomil, že bez svojej rodiny nedokáže existovať a s nebezpečnou formulou nadobro skončil. „Čo teraz budem robiť?“ pýtal sa svojej manželky Corinny. Rodinnú idylku si po definitívnom odchode z F1 neužili dlho.

Len štyri dni po Vianociach, na konci roka 2013, celý svet šokovala správa, že Michael Schumacher je po vážnej nehode na lyžiach v nemocnici. Jeho manželka, ktorá pri ňom stojí v dobrom aj v zlom už 28 rokov, dodnes spomína na to, že sa pred lyžovačkou rozprávali aj o inej destinácii. „Nikdy som nevinila Boha za to, čo sa stalo. Bola to, jednoducho, smola,“ spomína manželka Corinna so slzami v očiach.

Malý, ale rýchly

Michael Schumacher sa narodil v západonemeckom meste Hürth rodičom z robotníckej triedy. Jeho otec Rolf bol murárom a vášnivým motoristom, ktorý neskôr prevádzkoval motokárovú dráhu a jeho manželka Elisabeth tam mala na starosti bufet. Michael Schumacher mal len štyri roky, keď mu otec vyrobil pedálovú motokáru, ku ktorej pridal aj motor z mopedu. „Od prvého momentu som to miloval,“ hovoril pred rokmi v rozhovore.

Michael sa stal najmladším členom motokárového klubu a ako šesťročný už vyhral svoj prvý klubový šampionát. Prvý novinový článok ho opisoval ako „malého, ale rýchleho“. Okrem toho bol ale neobyčajne ambiciózny.

Aby sa mohol venovať svojej najväčšej vášni, jeho otec zobral niekoľko ďalších prác a zháňal sponzorov, aby syn mohol pokračovať v pretekaní. „Na trati som bol celý čas. Trávil som hodiny pretekaním. Vždy som dúfal, že budem profesionálom a nikdy som nepomyslel na nič iné,“ hovorila budúca pretekárska hviezda v knihe Team Schumacher.

Podľa predpisov v Nemecku mohol legálne Michael jazdiť na motokárových súťažiach až ako 14-ročný. Aby sa tomu vyhol a mohol profesionálne pretekať skôr, odišiel do Luxemburska, kde získal preukaz už ako 12-ročný. O tri roky neskôr vyhral juniorské majstrovstvá Nemecka a neskôr svoj titul obhájil. Víťazom sa stal aj napriek tomu, že vždy mal najlacnejšie vybavenie a pneumatiky, ktoré našiel vyhodené pri košoch. Na prelome dospelosti sa začal venovať formule a už na prvých majstrovstvách vyhral prvé miesto v deviatich závodoch, pritom celkovo ich bolo desať.

Posledná pokojná večera

„Cítili sme, že to je niekto, koho čaká veľmi sľubná budúcnosť,“ hovoril v netflixovom dokumente Schumacher bývalý riaditeľ tímu Benetton Flavio Briatore. Keď sa Michael stal súčasťou Formule 1, bol jedným z najmladších pretekárov. „Je príliš mladý, prišiel veľmi skoro,“ spomínal Briatore slová, ktoré mu hovorili ostatní skúsení pretekári.

„V ten večer, keď ho prijali do F1, sme nerušene večerali na námestí pizzu. Mesto bolo plné, bolo tam 400 až 500 ľudí a nikto si nás nevšímal. To bolo ale naposledy, čo sme niekde boli bez povšimnutia,“ spomínal v dokumente Michaelov otec. Meno Schumacher o chvíľku poznal celý svet.

Prebral ju súperovi

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 4

Už ste čítali?

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…