Zadarmo opravili rozmlátené sklo i zlomené stierače. Vodičke Janke z virálneho videa pomohli cudzí ľudia
Simona Gálová
Simona Gálová

Zadarmo opravili rozmlátené sklo i zlomené stierače. Vodičke Janke z virálneho videa pomohli cudzí ľudia

Pamätáte si na video zúrivého muža, ktorý leží na kapote idúceho auta? Išlo o recidivistu, ktorý so svojou bývalou priateľkou dostal do konfliktu, pretože s ním odmietla ísť kradnúť. Poničil jej auto, ale celé sa to skončilo dobre.

Muž na kapote auta / Vodička Jana s ľuďmi, ktorí jej pomohli — Foto: Reprofoto Video Zomri; Facebook - HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov

Internetom sa začiatkom marca šírilo zvláštne video z bratislavských ciest, ktoré sa objavilo na satirickej stránke Zomri. Najskôr to vyzeralo ako bizarný incident. Zábery zachytávajú osobu, ktorá sedí v aute a muža, ktorý odtrhol spätné zrkadlá, sadol si na kapotu, začal trhať stierače a vodičke sa vyhrážal zabitím. Tá sa napokon rozhodla pokračovať v jazde aj s mužom na kapote. Bizarná situácia na Galvaniho ulici má dohru a pre vodičku Janku má šťastný koniec.

Bála sa o život

Ako informovali tvnoviny.sk, muž, ktorý na kapote auta nadával priateľke a ničil ho, bol recidivista, ktorý bol v minulosti deväťkrát súdne trestaný. Ľudovít mal na rováši majetkovú trestnú činnosť, ale aj nebezpečné vyhrážanie. Tentokrát sa dostal do konfliktu so svojou bývalou priateľkou, ku ktorej bol agresívny, pretože s ním odmietla ísť kradnúť do obchodu.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/watch/?v=958656338880830

Ja som nechcela, tak sme sa kvôli tomu pohádali a začal mi odlamovať spätné zrkadlá. Nakoľko ma už niekoľkokrát napadol, zbil a dokopal, tak som sa ho bála,“ spomínala pre noviny.sk Jana.

Dobehol ju na križovatke

Keď odmietla jeho požiadavku, Ľudovít jej na aute odlomil obe spätné zrkadlá, poškodil stierače a kopal do karosérie. Jana sa v aute zamkla a začala trúbiť, aby upozornila, že potrebuje pomoc. Trúbila zhruba päť minút, nikto však neprišiel, a tak sa s autom pohla vpred. Bývalý priateľ ju dobehol na križovatke, kde bola červená a naskočil na kapotu.

„Kúsok som s ním išla, lebo som myslela, že skočí dole. A vlastne on mi rozbil to čelné, na mňa sa rozsypalo sklo,“ hovorila vodička, ktorej sa bývalý priateľ vyhrážal, že ju zabije. Keď zastavila, Ľudovít sa dostal do auta a začal jej búchať hlavu po palubovke. Janke nakoniec pomohli dvaja muži, ktorí privolali políciu.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/6466876643342503

„Po príchode viacerých policajných hliadok na miesto 48-ročný muž mal naďalej pokračovať v slovných útokoch na adresu poškodenej, čo u nej malo vzbudzovať obavu o jej život,“ priblížila na sociálnej sieti Polícia SR, ktorá previezla obe osoby na príslušný útvar policajného zboru. Ľudovíta zdržali a aktuálne má na krku štyri trestné činy.

Auto ako dar

Janka zostala z celého incidentu zúfalá nielen z obáv o vlastný život, ale aj preto, že auto, ktoré Ľudovít zničil, dostala len nedávno ako dar.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…