Nitra nemilosrdne rozstrielala Skalicu, Bystrica zdolala Trenčín

Hokejová extraliga dnes pokračovala stretnutiami 27. kola.

Brankár Skalice Miroslav Lipovský. Foto: TASR/František Iván

Nitra 1. decembra (TASR) - Skóre stretnutia otvoril už po 203 sekundách hry domáci Lukáš Novák, po prihrávke Jozefa Stumpela, strelou švihom z pravého kruhu. V 6. minúte Skalica vyrovnala, nahodený puk na bránku Kristan neudržal a Obdržálek ho pretlačil za bránkovú čiaru. V úvode druhej tretiny prišli dva rýchle góly domácich, v 23. minúte sa po strele Mila puk dostal na hokejku Piačku, ktorý ho posunul Pupákovi a ten nemal problém skórovať. O minútu po prihrávke Stumpela zasunul puk za bezbranného Romančíka Lukáš Novák.

V 28. minúte prišiel ďalší gól Nitry, puk po Ručkayovej strele a zásahu Romančíka odrazil od Bajtekových nôh do brány Skalice - 4:1. Potom znovu prišli dva zlepené góly Nitry, v 33. minúte po krížnej prihrávke Stumpela zaznamenal L. Novák hetrik a o 75 sekúnd našiel Dušan Milo pred bránkou hostí Bajteka, ktorý zblízka zvýšil už na 6:1. To však nebolo v tejto časti zápasu všetko, v 36. minúte pri signalizovanom vylúčení hostí skóroval obranca Nitry Rais. Aj po druhej prestávke pokračovali Nitrania v gólostroji, v 43. po neúspešnom nájazde Segľu dorazil puk do brány Skalice Filip Bajtek a v o minútu vyslyšal skandovanie domácich divákov "desať-desať" Jozef Stümpel -10:1. V 56. minúte stanovil Šátek stav na konečných 10:2.

HK Nitra - HK 36 Skalica 10:2 (1:1, 7:0, 2:1)

Góly: 4., 25., 33. L. Novák, 24. Pupák, 28., 34., 43. Bajtek, 36. Rais, 40. Pupák, 44. Stümpel - 6. Obdržálek, 56. Šátek. Rozhodovali: Baluška, Stano - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Banská Bystrica zdolala v predĺžení Duklu Trenčín 2:1

Banská Bystrica 1. decembra (TASR) - Na nudu v zápase nebol čas ani na chvíľku, obe mužstvá sa do seba pustili so všetkou energiou a pred bránkami sa neustále niečo dialo. Z množstva šancí, ktoré postupne nepremenili Zigo, Chovan pred bránkou Trenčína, a Nemček, Klíma pred bystrickou, sa gól neurodil, až Heizer v presilovke tečoval v 12. min Macháčkov nahodený puk tak presne, že otvoril skóre. Gól však domácim skôr poškodil ako pomohol a hostí naštartoval do neustáleho tlaku. Trenčania v prvej tretine 'baranov' jasne prestrieľali, v 15. min Klíma trafil žŕdku a v 16. Komínkovi veľa nechýbalo, aby puk zasunul za Kalembov chrbát.

Po zmene strán hneď z prvého útoku po 16 sekundách vyrovnal Komínek, pohotovo, bez prípravy a aj zaslúžene. Napodiv, ani Trenčanom elán nevydržal, v 24. min ešte Tomanovu strelu skvele vykryl Kalemba a odvtedy sa viac iskrilo pred náprotivnou bránkou. V 27. min mal na hokejke gól Macík, v 37. v oslabení tiesnený Handlovský usmernil puk zblízka len paralelne pozdĺž bránky. V tretej tretine lepšie pôsobili domáci, súpera zatlačili, no dlhé minúty bez väčších streleckých príležitostí. Až v 48. min Lunter v nádejnom prečíslení zaváhal, nepresne mieril vzápätí Handlovský, z Trenčanov sa nepresadil Komínek a zápas sa nasmeroval do predĺženia, najmä keď v 50. min Nemček brankára Kalembu v jasnej šanci neprestrelil a domácim nepomohla ku gólu ani presilovka i očividná prevaha. V predĺžení po 44 sekundách a strele Melanda od modrej tečoval puk špecialista na podobné situácie Heizer a rozhodol o dvoch bodoch pre 'baranov'.

HC'05 B. Bystrica - Dukla Trenčín 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0, -1:0)

Góly: 12. a 61. Heizer - 21. Komínek. Rozhodcovia J. Konc - Sčensný, Gavalier, vylúčení 2:4, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 1560 divákov.