Hull vyhral nad Liverpoolom 3:1, Škrtel si dal vlastný gól

Škrtel dal gólovú bodku za stretnutím, ktorý do vlastnej brány umiestnil hlavou plachtiacu loptu po centri Yannicka Sagba.

Martin Škrtel Foto: TASR/AP Photo/Jon Super

Londýn 1. decembra (TASR) - V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola anglickej futbalovej Premier League remizoval Tottenham Hotspur s Manchestrom United 2:2. Domáci sa ujali vedenia už v 18. min po presnom zásahu Kylea Walkera. United dokázal ešte do polčasu vyrovnať zásluhou Waynea Rooneyho. "Kohúti" sa v druhom polčase opäť ujali vedenia, keď sa v 54. min prudkou strelou z asi 20 presadil Sandro. Hostia však o tri minúty vyrovnali, keď nariadený pokutový kop za zákrok brankára Huga Llorisa na Dannyho Welbecka premenil Ronney.

FC Liverpool v základnej zostave s Martinom Škrtelom prehral na ihrisku Hullu City 1:3. Domáci sa ujali vedenia v 20. min zásluhou Jakea Livermorea, ktorého strela z asi 25 m aj vďaka teču slovenského reprezentačného stopéra skončila za chrbtom brankára Mignoleta. Už o sedem minút neskôr sa "The Reds" podarilo vyrovnať po priamom kope Stevena Gerrarda. V 74. min však po chybe Kola Toureho poslal loptu za chrbát Mignoleta David Meyler. Gólovú bodku za stretnutím dal Škrtel, ktorý do vlastnej brány hlavou umiestnil plachtiacu loptu po centri Yannicka Sagba.

Výsledok:

Tottenham Hotspur - Manchester United 2:2 (1:1)

Góly: 18. Walker, 54. Sandro - 32., 57. (druhý z pok. kopu) Rooney. 36.000 divákov

Hull City - FC Liverpool 3:1 (1:1)

Góly: 20. Livermore, 74. Meyler, 87. ŠKRTEL (vlastný gól) - 27. Gerrard. M. Škrtel (Liverpool) hral celý zápas.