Mala zdravé dvojičky, milujúceho muža a utápala sa v alkohole. Evu Holubovú zachránil až Jan Kraus
Simona Gálová
Simona Gálová

Mala zdravé dvojičky, milujúceho muža a utápala sa v alkohole. Evu Holubovú zachránil až Jan Kraus

Flákala som sa po krčmách, odnikiaľ nikam. Mala som pocit, že som úplne zbytočná, spomínala obľúbená česká herečka.

Eva Holubová s dvojičkami. — Foto: Instagram/evaholubovaofficial, TASR/Michal Svítok

„Mala som vtedy v marci oslavovať 25 rokov a ona v máji 52. Prišlo to rýchlo, buch buch, hypertenzia, išla nakúpiť a už ju viezli. Nevrátila sa domov a my sme ju hľadali po nemocniciach. Našli sme ju hneď v prvej,“ napísala Eva, ktorá priznala, že bola veľmi mladá, keď na svete ostala úplne sama. „Obaja rodičia mi zomreli, keď som bola mladá, nemala som ešte svoju vlastnú rodinu, žila som na svete sama,“ spomínala na ťažké obdobie svojho života, ktoré utápala v alkohole.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/milujemeceskyfilm/photos/bc.Abr31Hsk-o14hkEDDpoRTWaOh1QHwYSht4y9acKURDKL3stNWuqBs4QgRCAS5sNZdgOLTdrULBm3c_kW4f4xHv99FQVZ1uf7oP1n0DOOPa6SsjVrYu_TtJmMFctcmkNiY0PhMtAZPViU-XyxbP9d34GX/2581813355175124/?opaqueCursor=AbrdweydBfVHs2TSaPnXlBdQhBOh0LbF0OruZLJW2l3ar5Kn35Yj7cmX0JL7EJBxfoPfzMuf3yS_2joluF6CViYrCISjgbzZpz-oVZ0SmU60EEgRKr2LUYinDOrfxlVTZR6vhwUGG7RHM5qcRxYuR251gdCWJGGIBb3FKNPyR1W-Vxhq061Vhv_Q6QvHfGniIZuu5rWi2v2ymix410Ctgg_4K3g2h8it0h18kHlGMUu3_ApoajlrFcWTyXBTTXnT1B1tbbDX8SeZv0_tknp4V9phuXQC5Jew8Lje4v3o7JqkeGtdPELNIq_4Yc-RWGpyZn-MdSTJn7C_7hpn34hAThAFLUMWcknuDHovEPePlnzR01WDhZ6PMab6lFj71a2D-W_DtlkFXnirbTIiYzlwwqMad8Sjt45Mg22RUBsjBKyf4HUCrY4eBoG66ITvJDb_isYFrrlzCqS7ZEGiOtzbR7wOTRImxaUCMsL_DbSE0NcfFneeEFOvq4Xxn-yDae0inyVORPyyPMizCUa40VVRdm9CMtELlX_8v5zN4v-BFgDxG_nVe7Fhk-qxMnh8qDJ5wBjNEDiV9ZynG77IMQsh-CLitVL-fKjRwyfRpuXrXPJcUekGsESa3VyYD6kHLsn1Jm4WyI_yWoeDfdY7NeSEP17Edhr7g73UutERsyOYTMteCq0oRfsSLJF-43b44iHvpBwgHAtMcaEMPqkBbbXpg51xwKDX1t2f5XkD7lhFjg0h4g

Stretli sa na dne

Veľká rana prišla, keď mala 19 rokov a potratila. Chcela si siahnuť na život, no nakoniec bola po maturite učiteľkou v materskej škôlke aj sanitárkou v ústave. „Rok som sa flákala po krčmách, odnikiaľ nikam. Mala som pocit, že som úplne zbytočná,“ opisovala svoje rozpoloženie.

Po rokoch sa rozhodla, že sa dostane na Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení (DAMU). To sa jej podarilo až na tretí pokus v roku 1981 a medzi spolužiakmi bola najstaršou. Aj lásku svojho života spoznala až krátko po revolúcii, keď bola čerstvou tridsiatničkou.

„Môj muž hovorí, že sme si ostali. Stretli sme sa na dne, unavení zo sebadeštrukcie, ktorá sa, navyše, stále nezastavovala. V stave, keď sme ani jeden už nemali dôvod pred sebou samými alebo pred sebou navzájom niečo predstierať,“ uviedla pre Prima ženy. Výtvarník Miroslav Zdeněk jej hneď zaimponoval.

„Krásne spieval, hral na gitaru, bol výtvarne zdatný, poznal všetkých chrobákov, vtáky, motýle. S ním bola prechádzka lesný zážitok! Bol vtipný a rovnako bláznivý ako ja,“ opísala to najdôležitejšie, čo ich spojilo. Dvojici sa narodili dvojčatá Adam a Karolína, no na svadbu čakali celých 20 rokov.

Svadba u Miloša Formana

Eva Holubová síce nikdy nehrala pod taktovkou režiséra Miloša Formana, on však jej život ovplyvnil pomerne zásadným spôsobom. Práve on zrežíroval svadbu pre Evu a Miroslava, keď za ním prišli do Spojených štátov.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 2 / 5

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…