Strelecké hody v Hoffenheime, Dortmund vyhral v Mainzi

Osem gólov a tri pokutové kopy videli diváci v Hoffenheime, kde domáci remizovali s Werderom Brémy 4:4.

Hráči Dortmundu sa radujú z úvodného gólu počas zápasu 14. kola nemeckej futbalovej bundesligy proti FSV Mainz 30. novembra 2013 v Mainzi. Foto: TASR/AP

Mníchov 30. novembra (TASR) - V 14. kole nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazil úradujúci majster a líder tabuľky Bayern Mníchov nad nováčikom Eintrachtom Braunschweig 2:0, keď oba góly Bavorov strelil už v prvom polčase Arjen Robben.

Borussia Dortmund si po výhre 3:1 odviezla tri body z ihriska FSV Mainz. Všetky štyri góly v zápase padli v záverečných dvadsiatich minútach, dva strelil z pokutových kopov Robert Lewandowski. Osem gólov a tri pokutové kopy videli diváci v Hoffenheime, kde domáci remizovali s Werderom Brémy 4:4. Hoffenheim viedol v zápase po 18 minútach 2:0 a v 53. minúte 4:2. Brémy o zisku bodu rozhodli v nadstavenom čase, keď Bargfrede premenil jedenástku.

Hertha Berlín v základnej zostave s Petrom Pekaríkom uhrala na svojom trávniku bezgólovú remízu s Augsburgom. Bayer Leverkusen sa rýchlo pozviechal s prehry 0:5 s Manchestrom United v Lige majstrov a Norimbergu, na lavičke ktorého bol celý zápas Róbert Mak, nastrieľal tri góly.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazilo Schalke 04 vďaka dvom presným zásahom Jeffersona Farfana a jednému Jermaina Jonesa nad Stuttgartom 3:0.

Góly: 34., 47. (druhý z pok. kopu) Farfan, 79. Jones. 61.000 divákov.

Výsledky:

Hertha Berlín - FC Augsburg 0:0

38.667 divákov. P. Pekarík (Hertha) hral celý zápas.

FSV Mainz - Borussia Dortmund 1:3 (0:0)

Góly: 74. (z pok. kopu) Choupo-Moting - 78., 90.+4 (oba z pok. kopov) Lewandowski, 70. Aubameyang. 34.000 divákov.

Hoffenheim - Werder Brémy 4:4 (2:2)

Góly: 12., 18. (oba z pok. kopov) Salihovič, 49. Volland, 53. Herdling - 45. (z pok. kopu) Hunt, 45.+1 Elia, 59. Petersen, 90.+1 (z pok. kopu) Bargfrede. 25.608 divákov.

Bayern Mníchov - Eintracht Braunschweig 2:0 (2:0)

Góly: 2., 30. Robben. 71.000 divákov

Bayer Leverkusen - 1. FC Norimberg 3:0 (1:0()

Góly: 36., 77. Son Heung-Min, 47. Kiessling. 27.395 divákov. R. Mak (Norimberg) bol na lavičke náhradníkov.

Schalke 04 - VfB Stuttgart 3:0 (1:0)