VIDEO: Bojovala, na pódium to napokon nestačilo. Peťa Vlhová aj tak predviedla famózny výkon
TASR
TASR

VIDEO: Bojovala, na pódium to napokon nestačilo. Peťa Vlhová aj tak predviedla famózny výkon

 Z víťazstva sa tešila jej najväčšia rivalka.

Petra Vlhová — Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára na štvrtom mieste. V českom Špindlerovom Mlyne za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 1,56 sekundy. Američanka dosiahla 85. triumf v prestížnom seriáli a opäť zveľadila ženský rekord. 

"Nemôžem to hodnotiť dobre, pretože som pokazila druhé kolo. Štvrté miesto ma mrzí, som smutná. Robila som chyby od štartu až do cieľa. Pokazila som aj nájazd do roviny, kde bolo potrebné získať rýchlosť," povedala 27-ročná Slovenka pre ČT Sport.

Peťa to vie

Po 1. kole sobotného slalomu Svetového pohára bola Petra Vlhová na 3. mieste. V českom Špindlerovom Mlyne zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 0,46 sekundy. Priebežná druhá pozícia patrila Nemke Lene Dürrovej, ktorá strácala na líderku 29 stotín.

Slalom bol náhradou za neuskutočnené druhé preteky v chorvátskom Záhrebe. Vlhová so štartovým číslom 3 v úvode svojej jazdy nemala optimálny rytmus, ktorý však získala po prvom medzičase. V druhom sektore zajazdila najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok a v cieli mala napokon manko 46 stotín na Shiffrinovú.

"Odstup nie je veľký, ale problém bol v prvých desiatich bránkach. Peťa to vie. Potom sa chytila, dôležité bolo, že pred nájazdom do roviny pustila lyže a našla rytmus. Druhá polovica trate bola vynikajúca. Trať je pripravená výborne, pokúsime sa zabojovať a do druhého kola pôjdeme naplno," povedal po 1. kole brat slovenskej lyžiarky Boris Vlha.

Shiffrinová predviedla v 1. kole najlepšiu jazdu, líderka celkového poradia SP i disciplíny išla čisto a dokázala pustiť lyže v správnych chvíľach. Pred 2. kolom (12.30 h) si vytvorila najlepšiu východiskovú pozíciu na zisk 85. triumfu vo SP.

Prioritou je Francúzsko

Dvadsaťsedemročná Slovenka si ako prioritný cieľ zvolila v tejto sezóne úspech na MS, ktoré sa budúci týždeň začnú vo francúzskych strediskách Courchevel a Meribel.

Podľa bývalej českej lyžiarky Šárky Strachovej je však ťažké načasovať formu na konkrétne podujatie: "Športovec to dokáže, ale v lyžovaní je to zložité. Sezóna je dlhá, nemôžete napríklad vynechať veľa pretekov vo Svetovom pohári, aby ste sa pripravovali na MS. V iných športoch sa to dá. Ale vyladiť formu smerom k MS v lyžovaní je ťažké. A nielen vzhľadom k náročnému programu a i častému cestovaniu."

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…