Zo slávneho herca sa zrazu stal umývač riadov. Roman Pomajbo spoznal manželku pri najväčšej lekcii pokory
Simona Gálová
Simona Gálová

Zo slávneho herca sa zrazu stal umývač riadov. Roman Pomajbo spoznal manželku pri najväčšej lekcii pokory

Dlhé roky si myslel, že keď chcú dvaja spolu byť, nemusia sa hneď brať. Nakoniec Petru požiadal o ruku rovno dvakrát.

Roman Pomajbo s manželkou Petrou — Foto: Profimedia

Má nezameniteľný hlas aj úsmev a svojím humorom baví Slovákov viac ako dve dekády. Roman Pomajbo bol už ako mladý študent hviezdou na javiskách i pred kamerami a vďaka reláciám ako Crn-crn alebo Koleso šťastia ho poznalo celé Slovensko. Keď mu sláva pomaly začala stúpať do hlavy, rozhodol sa odísť do Austrálie, kde mu nový život nastavil najlepšie zrkadlo. Pri umývaní riadov mu vôbec nebolo platné, že na druhej strane sveta bol známym hercom. Sláva mu nepomohla ani vtedy, keď sa u protinožcov prvýkrát stretol so svojou budúcou manželkou Petrou. Pôsobil na ňu ako namyslenec, až kým jedného dňa nezostali úplne sami.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=326981302760362&set=pb.100063454848137.-2207520000.&type=3

Bifľoš s červeným diplomom

Ako malé dieťa chcel byť každú chvíľu niečím iným – náčelníkom apačov, kozmonautom, učiteľom aj prezidentom. „Chcel som byť všetkým!“ spomínal pre Bratislavský večerník Roman Pomajbo. Keď sa ho učiteľka v škole opýtala, čím chce byť, až vyrastie, nahlas odpovedal, že hercom. Vtedy si uvedomil, že keď ním naozaj bude, bude môcť byť prezidentom, učiteľom, kozmonautom aj náčelníkom, čiže skutočne všetkým. Tohto sna sa držal, prihlásil sa do ľudovej školy umenia a ako 14-ročný odišiel do Brna na štátne konzervatórium, kde už ako tínedžer študoval herectvo.

„Vážil som si to a zmaturoval som na samé jednotky. Splnil sa mi obrovský sen,“ hovoril v rozhovore. Na Vysokú školu múzických umení sa dostal hneď na prvýkrát a štúdium ukončil s červeným diplomom. Rád o sebe hovorí, že nikdy nebol bifľoš, ale len prešibaný.

„Bol som vzorný, aktívny žiak a využíval som všetky vymoženosti, ktoré mi to prinášalo,“ spomínal pre Korzár Roman Pomajbo, ktorý hneď po dokončení školy hosťoval na takmer všetkých javiskách hlavného mesta a v televízii moderoval relácie, ako Crn-crn, Koleso šťastia, Dokáž, čo vieš či Ponorka. Ako sám neskôr povedal pre Europu 2, v istom čase bolo Slovensko „prepomajbované“ a jeho portrét chýbal už len na obaloch od jogurtov. V čase najväčšej slávy sa rozhodol, že ako 31-ročný odíde do Austrálie.

Z herca umývač riadov

„Bol som mladý, slobodný, úspešný a trošku tým aj poznačený. Keď som aj mal vzťah, nebol som si istý, či chce byť dievča so mnou, alebo sa chce so mnou len ukazovať,“ spomínal pre Nový Čas Roman Pomajbo, ktorý chcel cestu Austrálie využiť na to, aby sa naučil po anglicky. Nakoniec to bola ale poriadna lekcia pokory. Z hereckého piedestálu sa zrazu ocitol v kuchyni, kde umýval riad.

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 3

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…