Viete, aký je rozdiel medzi stolným tenistom a pingpongom? Povie vám to iba 15-ročný majster sveta Samuel

Samuel Árpás a jeho spoluhráč Lei Balázs
Samuel Árpás a jeho spoluhráč Lei Balázs — Foto: Facebook/Samuel Arpas table tennis

Talentovaný stolný tenista sa tešil z triumfu vo štvorhre.

Viete, aký je rozdiel medzi stolným tenisom a pingpongom? „Stolný tenis sa hrá aj s poťahmi a ping pong sa hrá ako keby iba s drevom,“ vysvetľuje 15-ročný stolný tenista Samuel Árpás. Ten nás cez víkend nesmierne potešil, keď získal titul majstra sveta v kategórii do 15 rokov. Kolegovia z Dobrého rádia sa s ním spojili, aby mu pogratulovali a vyspovedali ho.

Samuel zvíťazil vo štvorhre v kategórii do 15 rokov. Spoločne so svojím maďarským spoluhráčom Leiom Balázsom vo finále šampionátu v tuniskom Radese zdolali japonské duo Tanimoto Takumi, Josijama Kazuki v napínavom zápase 3:2 na sety. Slovenský talent bojoval aj v dvojhre, tam však vo štvrťfinále skončil práve na rakete Tanimota.

Súťažil už na rôznych miestach, ale ako vraví náš úspešný reprezentant, najviac mu k srdcu prirástlo práve Tunisko: „Aj na začiatku roka sa mi tam podarilo vyhrať turnaj v jednotlivcoch a tentokrát vo štvorhrách.“

Zdá sa teda, že nám tu pred očami rastie nádejný športovec. Nie je to prvý Samuelov úspech - na samotný šampionát sa kvalifikoval tým, že skončil druhý na majstrovstvách Európy. K stolnému tenisu sa pritom dostal vtipne. „Začínal som s dedom na kuchynskom stole a tak ma to chytilo, že sme sa išli pozrieť do stolnotenisovej haly v Topoľčanoch a začal som to hrať,“ spomína.