Slovenské hádzanárky zdolali v prípravnom zápase Rakúsko 32:23

Zverenky trénera Dušana Poloza sa opäť stretnú v pondelok v Bratislave pred dvojicou ďalších medzištátnych duelov so Švédskom na severe Európy.

Šaľa 28. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárske reprezentantky vyhrali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí v Šali nad Rakúskom presvedčivo 32:23.

Na snímke slovenská hráčka Simona Szárková v prípravnom medzištátnom zápase žien v hádzanej Slovensko – Rakúsko v Šali. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Strelecky sa najviac darilo autorke ôsmich gólov Marianne Rebičovej. Duel bol vyvrcholením štvordňového sústredenia, počas ktorého dostali šancu aj hráčky zo širšieho kádra národného tímu.

Zverenky trénera Dušana Poloza sa opäť stretnú v pondelok v Bratislave pred dvojicou ďalších medzištátnych duelov so Švédskom na severe Európy. Stretnutia sú na programe 4. decembra v Skövde a 5. decembra v Jönköpingu.

Prípravný medzištátny zápas v Šali:

Slovensko - Rakúsko 32:23 (17:10)

Zostava a góly SR: Medveďová, Ž. Tóthová, Grandtnerová - Rebičová 8, Michnová 2/1, Czanik-Weibelová, Súkenníková 6/1, Polláková 3/1, Szarková 6, Blažeková 1, Kertészová 1/1, Horňáková, Wollingerová, Stuparičová 2, Szöllösiová 1, Bíziková, Rajnohová 1, Veselková 1, Kodajová. Najviac gólov Rakúska: Freyová 5, Engelová 5/1, Magelinskasová 4/2. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula (obaja SR), vylúčenia: 4:6, 7m hody: 6/4 - 6/3, 650 divákov.

Priebeh zápasu

Vyrovnanú úvodnú desaťminútovku ozdobila v slovenskom drese štyrmi presnými zásahmi Rebičová, ale do výraznejšieho vedenia sa domáce dostali až v polovici prvého polčasu. Od stavu 5:5 Slovenky šnúrou siedmich gólov za sebou jasne zobrali vývoj duelu do svojich rúk, keď odskočili v 18. minúte na 12:5. Jednoznačný náskok si domáce bez problémov udržiavali a do kabín išli za stavu 17:10.

Hneď po zmene strán narástlo vedenie slovenského tímu už na 19:10. Rakúšanky ale kontrovali štyrmi presnými zásahmi v sérii a za stavu 19:14 v 39. minúte si kouč Poloz musel zobrať oddychový čas. Štvrťhodinu pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 25:17 a v závere ešte Slovenky po rýchlych protiútokoch zvýraznili svoje zaslúžené víťazstvo.