Nepoznali sa, no od dobrodružstva sa nenechali odradiť. Zrušený let im priniesol nových kamarátov aj zážitok
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Nepoznali sa, no od dobrodružstva sa nenechali odradiť. Zrušený let im priniesol nových kamarátov aj zážitok

Keď vám život prihrá nepríjemnú situáciu, najlepšie je zmeniť ju na niečo výnimočné.

Zrušený let sa zmenil na parádnu jazdu. — Foto: TikTok @alanahstory21

Keď zrušený let uväznil skupinku pasažierov na letisku v americkom Orlande, namiesto čakania si prenajali dodávku a vyrazili na desaťhodinové dobrodružstvo naprieč krajinou. Boli to ľudia, ktorí sa predtým vôbec nepoznali. Hoci sa môže zdať, že ide o dobre premyslený filmový scenár, netradičná príhoda je tentokrát skutočná. Okrem toho, že po ceste získali nečakanú slávu, pravdepodobne našli aj priateľov na celý život.

Pridal sa, kto chcel

„Hovorili: No, môžeme vás dostať z mesta ďalším letom, čo je v utorok večer," zaspomínala si pre portál Today Michelle Millerová na moment, keď im na letisku oznámili, že ich let do Knoxville v Tennessee zrušili. Keď sa len tak motala v dave a premýšľala, čo bude robiť, Amy, jedna zo žien, sa ujala vedenia a kričala, že prenajme dodávku. Doplnila, že každý, kto chce ísť na sever do cieľovej destinácie, môže sa k nej pridať.

@alanahstory21 I cant make this up. Road trip! 🚐 @The Farm Babe @StarrPuck @doerksen92 @Renee @robinwharton976 @CozumelAutentico ♬ original sound - Alanah

Na jej prekvapenie bol záujem o spontánny nápad obrovský. Spoločne s trinástimi doposiaľ neznámymi ľuďmi preto zamierila do požičovne áut a čoskoro vyrazili na náročnú, desaťhodinovú cestu prenajatou dodávkou. Čoskoro tak vedľa seba sedeli- Amy, jej dcéra Alanah, Michelle, rodina, ktorá sa snažila vyprevadiť dospievajúcu dcéru na univerzitu a dvaja Európania žijúci v Mexiku.

Fanúšikovia rýchle pribúdali

Alanah sa rozhodla o netradičné dobrodružstvo podeliť na sociálnych sieťach, a tak na svoj TikTok pridala video predstavujúce všetkých pasažierov. „Zverejnila som video, no nemyslela som si, že z toho niečo bude. Ale do tridsiatich minút sme mali státisíce videní,“ hovorí Alanah s tým, že atmosféra vo vozidle sa úplne otočila. „Ľudia v dodávke neustále obnovovali môj profil a hovorili, koľko už máme zobrazení. Celý čas čítali komentáre a smiali sa,“ doplnila.

@alanahstory21 Replying to @lul.ken and thats a wrap folks! #roadtrip ♬ original sound - Alanah

Spoločne sa preto rozhodli fanúšikov informovať o novinkách na ich desaťhodinovej ceste, čím si vybudovali slušnú základňu fanúšikov. Za popularitou príbehu sa pritom podľa Michelle skrýva jednoduchá vec. „Ide o to dať sa dokopy. Keď vám život ponúkne nepríjemnú situáciu, musíte ju zmeniť na niečo výnimočné," ozrejmuje autorka nápadu s tým, že ľudia túžia po dobrej zábave a tých, ktorí si dokážu navzájom dôverovať.

„Aj keď sme boli úplne odlišní, spojili sme sa a užili sme si bláznivú situáciu," hovorí Alanah, ktorá tento zážitok zobrala ako milé spestrenie inak fádneho života. Dúfa, že si ľudia ich príbeh vypočujú a možno v tomto svete nájdu trochu viac nádeje a ľudskosti.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…