Bezradnému potápačovi priplávali na pomoc tri morské panny a zachránili ho dýchaním z úst do úst
Romana Mináriková
Romana Mináriková

Bezradnému potápačovi priplávali na pomoc tri morské panny a zachránili ho dýchaním z úst do úst

Povolanie morskej panny si vyžaduje dôležité zručnosti a kondíciu. 

Povolanie morskej panny si vyžaduje dôležité zručnosti a kondíciu.  — Foto: Youtube FOX 11 Los Angeles, reprofoto / Instagram @themermaidelle

Elle Jimenezová je už niekoľko rokov profesionálnou morskou pannou a teší fanúšikov v akváriách a bazénoch na americkej Floride či Bahamách. Nedávno však odcestovala na kalifornský ostrov Catalina, aby do svojej profesie v rámci pokročilého kurzu zasvätila aj ďalšie záujemkyne. To však ešte netušila, že so svojimi žiačkami podniknú netradičnú záchrannú akciu.

Ako informoval portál Fox News, keď Elle a jej trieda nacvičovali záchranné techniky na otvorenej vode, v neďalekej partii potápačov zavládol rozruch. Pablo, jeden z troch skúsených potápačov, stratil vo vode vedomie a pod váhou potápačského výstroja začal klesať ku dnu.

Kamaráti Joshua a Javier sa ho snažili vytiahnuť do bezpečia, no na volanie o pomoc do niekoľkých sekúnd priplávali aj tri morské panny. Ťaháme ho a potom sa z ničoho nič objaví húf morských panien, bolo to ako z rozprávky," zaspomínal si na netradičný pohľad Joshua s tým, že im roztomilé ženy poskytli pomoc, o ktorej spočiatku pochybovali. Ukázalo sa totiž, že sú všetky tri certifikované profesionálnou asociáciou inštruktorov potápania, v rámci ktorej absolvovali aj kurzy prvej pomoci.

Dala som mu vo vode dýchanie z úst do úst,vysvetlila Elaine Marie Garciaová, ktorá je okrem certifikovanej potápačky aj hasičkou. „Rýchlo a efektívne som mu vyzliekla potápačskú výstroj," dodala s tým, že jej kolegyňa Great Chin pomohla odstrániť závažia a pokračovali aj v poskytovaní prvej pomoci.

Tri morské panny spoločne dostali Pabla späť na breh, kde čakala pomoc. Elle, Elaina a Great Chin sa napokon potešili, že mohli svoj talent využiť na záchranu života. Myslím si, že všetky sme boli predurčené na tieto úlohy a ten moment ukázal, že sme presne tam, kde sme mali byť," povedala Elle. Bolo to absolútne tímové úsilie. Cítim tiež veľkú úľavu, že Pablo prežil," doplnila ju Elaina.

Potápači sa napokon zhodli, že byť morskou pannou nie je jednoduché. Videli sme morské panny pred začiatkom nášho ponoru a mysleli sme si, aké sú roztomilé," zaspomínal si Javier. Nevedeli sme, ako dobre sú v skutočnosti vycvičené," doplnil s tým, že si snáď po tomto rozprávkovom príbehu ľudia uvedomia, že to nie je len o bublinkových bozkoch, ale vyžaduje si to aj dôležité zručnosti a kondíciu. 

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…