Škôlkári sa už tešia z plyšákov, ktoré ľudia priniesli Alžbete II. Dostali ich od kráľovej manželky
TASR
TASR

Škôlkári sa už tešia z plyšákov, ktoré ľudia priniesli Alžbete II. Dostali ich od kráľovej manželky

Smútiaci v septembri po panovníčkinej smrti položili viac ako tisícku Paddingtonov a iných plyšových medvedíkov medzi vence a odkazy.

Kamila navštívila materskú školu Barnardo's Nursery vo východnom Londýne, kde usporiadala „medvedí piknik“. — Foto: TASR/AP

Kamila, manželka britského kráľa Karola III., vo štvrtok osobne odovzdala desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii, a poskytla tak nový domov týmto hračkám, ktoré priaznivci zanechali ako poctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Medvedí piknik

Smútiaci v septembri po panovníčkinej smrti položili viac ako tisícku Paddingtonov a iných plyšových medvedíkov medzi množstvo kvetinových vencov a odkazov, ktoré boli zanechané pred kráľovskými palácmi a v parkoch v Londýne či Windsore. Plyšové medvedíky boli profesionálne vyčistené. Kamila, kráľovná manželka, navštívila materskú školu Barnardo's Nursery vo východnom Londýne, kde usporiadala medvedí piknik“ s marmeládovými sendvičmi a deťom porozdávala Paddingtonov.

Kamila odovzdala počas špeciálneho pikniku desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii.
Kamila odovzdala počas špeciálneho pikniku desiatky plyšových medvedíkov Paddingtonov detskej charitatívnej organizácii. Foto: TASR/AP

Sprevádzali ju herci Hugh Bonneville a Madeleine Harrisová, ktorí vo filmových adaptáciách detských kníh o Paddingtonovi hrali pána Browna a jeho dcéru Judy. Cesty medvedíka Paddingtona - známeho z rovnomennej knihy i filmu - a kráľovnej Alžbety II. sa spojili vo videoklipe, ktorý bol nakrútený pri príležitosti kráľovninho platinového jubilea.

Britský národný poklad

Ide o scénku, keď Alžbeta II. prijala - počítačovo animovaného - medvedíka v Buckinghamskom paláci, kde spolu pili popoludňajší čaj. Jeden druhému sa pritom zverili, že pre každý prípad pri sebe vždy nosia marmeládový sendvič - kráľovná vo svojej legendárnej kabelke a Paddington pod klobúčikom.

AP svojho času konštatovala, že kráľovná, ktorá zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov po 70 rokoch vládnutia, i medvedík Paddington sa po zverejnení tohto videa - v júni - stali „britským národným pokladom“.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…