Martin zdolal mladíkov z Orange SR20 až po predĺžení

Martinčania vstúpili do stretnutia bleskovo, keď už v 29. sekunde otvoril skóre po individuálnej akcii Važan.

Na snímke gólová radosť hráčov Martina. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 27. novembra (TASR) - Hokejisti MHC Mountfield Martin zvíťazili v stredajšom vloženom zápase Tipsport extraligy na Zimnom štadióne V. Dzurillu v bratislavskom Ružinove nad HK Orange 20 4:3 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil v piatej sérii Michal Beran.

HK Orange 20 - MHC Mountfield Martin 3:4 pp a sn (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Palovič, 32. Gašpar, 56. Koyš - 1. Važan, 3. Beran, 35. Klíma, rozhodujúci nájazd Beran. Rozhodovali: Kubuš - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 1:3. navyše: Fujerík (Martin) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 260 divákov

Martinčania vstúpili do stretnutia bleskovo, keď už v 29. sekunde otvoril skóre po individuálnej akcii Važan. Následne sa hosťom podarilo premeniť presilovú hru gólom Berana, ktorý trafil medzeru medzi betónmi Sabola - 0:2. Hráči SR 20 potom zvýšili ofenzívne úsilie, no dlho sa nevedeli dostať k nebezpečnejšiemu zakončeniu. Podarilo sa im to až v druhej tretine, v ktorej zvýšili dôraz pred súperovou bránkou a zaslúžene vyrovnali skóre. Najprv v 28. minúte po Horanského krížnej prihrávke znížil Palovič a o štyri minúty neskôr po prieniku Skalického po ľavej strane zasunul puk za martinského brankára Čecha Gašpar - 2:2. "Dvadsiatka" sa však z vyrovnania dlho netešila, v 33. minúte vrátil hosťom tesný náskok delovkou po vyhratom vhadzovaní Klíma. V tretej dvadsaťminútovke pokračoval bojovný hokej, v ktorom mali veľké šance na rozhodnutie Themár a Galamboš. Nepremenili ich a tak prišiel trest v podobe presného zásahu Koyša na 3:3. Keďže v predĺžení žiadny gól nepadol, prišli k slovu samostatné nájazdy. V nich rozhodol o triumfe MHC skúsený Beran.