Dobré noviny
Veci tam nestoja ani euro. Oznámili, kedy na Slovensku otvoria prvý obchod reťazca, ktorý predáva lacné veci
Simona Gálová
Simona Gálová

Veci tam nestoja ani euro. Oznámili, kedy na Slovensku otvoria prvý obchod reťazca, ktorý predáva lacné veci

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia — Foto: Wiki commons (Donald Trung); Unsplash (Martin Katler)

Ekologickí aktivisti upozorňujú, že móda by mala byť za dostupnú cenu, ale zároveň udržateľná pre životné prostredie.

Už v decembri 2019 obletela Slovensko správa, že u nás otvoria prvú predajnú írskeho odevného reťazca Primark. Spoločnosť podpísala nájomnú zmluvu s bratislavským nákupným centrom Eurovea, kde otvorí svoju prvú prevádzku na Slovensku. Obchodný dom po troch rokoch oznámil, kedy majú zákazníci očakávať otvorenie prevádzky.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/Primark/photos/a.268505306556969/7420552314685530

Všetko za dostupné ceny

Ako informoval developer pre TASR, Primark v Bratislave otvoria v apríli budúceho roka. „Budúci rok v apríli sa Eurovea stane najväčším a najkomplexnejším nákupným centrom na Slovensku, keď na ploche 85-tisíc metrov štvorcových ponúkne návštevníkom 320 obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní. Svojich nájomcov pozná aktuálne v druhej fáze už viac ako 80 percent plôch, pričom najväčším lákadlom novej časti bude dvojpodlažná predajňa írskeho módneho reťazca Primark, ktorý tu otvorí svoju prvú prevádzku,“ informoval developer, ktorý vysvetlil, že obchod Primark zaberie dve podlažia, kde ponúkne dámsku, pánsku a detskú módu, ako aj doplnky do domácnosti či kozmetiku za dostupné ceny.

Primark je známy fast fashion obchod, ktorý ponúka najnovšiu módu, kozmetiku a domáce potreby za najlepšie ceny na top adresách veľkých miest. Spoločnosť vznikla v Dubline v roku 1969. V súčasnosti má viac ako 370 predajní v 12 krajinách, v ktorých zamestnáva viac ako 75-tisíc ľudí. V obchodoch zákazníci nájdu stovky produktov pod jedno euro a deväť z desiatich produktov má cenu pod päť eur. 

Tričko za dve eurá

Aj keď sa mnohí Slováci tešia na oblečenie a doplnky za nízke ceny, ekologickí aktivisti upozorňujú, aby sa ľudia zamysleli, prečo v reťazci stojí tričko len dve eurá. Aj obchodný reťazec Primark sa spája s katastrofou z roku 2013.

V bangladéšskom Rana Plaza sa vtedy zrútila budova, kde sídlili odevné továrne, ktoré vyrábali oblečenie pre desiatky svetových módnych značiek, medzi ktorými bol aj Primark. Tragédia bola vnímaná ako výzva pre medzinárodný módny priemysel, aby sa spojil a chránil tých najzraniteľnejších.

Ako je možné, že sú takí lacní

Článok pokračuje na ďalšej strane:

Časť 1 / 2

Už ste čítali?